Zoltan Ham bez postolja na prvenstvu Srbije

Prethodnog vikenda Beograd i Savsko jezero su bili domaćini prvenstva Srbije u kajaku i kanuu u sprinterskim disciplinama za 2018. godinu. Učešće je uzelo 600 takmičara iz 26 domaćih klubova koji su se takmičili za pojedinačna, ali i ekipna odličja. Na programu je bila 161 trka u konkurenciji pionira, kadeta, juniora i seniora. Kajak klub Sombor je uzeo svoje prvo učešće na prvenstvu Srbije. Njega je predstavljao takmičar Zoltan Ham u disciplinama K1 – 200m i K1- 500m. Nakon uspešnih kvalifikacionih trka u subotu, Zoltan je izborio finala u obe discipline. Finalnu trku na deonici od 500m izveslao je u vremenu od 1:45:232, čime je osvojio osmo mesto i time doneo prve bodove našem klubu. U neizvesnoj trci na 200m Zoltanu je izmakla medalja u samom foto finišu, zauzeo je četvrtu poziciju iza svetskih šampiona Novakovića i Grujića, te Stefanovića. Nažalost ovom prilikom nije mogao okačiti odličje oko vrata, ali moramo istaći da je to izuzetan uspeh, jer je u trku za medalju ušao sa najboljim seniorima Srbije koji uzimaju odličja i na evropskim i svetskim šampionatima.

Poredak finalne trke na 200m:

Novaković Marko (KK Zmaj – 35.752)
Stefanović Strahinja (KK Tarket – 36.062)
Grujić Nebojša (KK Zorka – 062)
Ham Zoltan (KK Sombor – 418)

Kako se navodi u klupskom saopštenje, nakon ovog prvenstva je i okončana takmičarska sezona, a svi u klubu su zadovoljni postignutim rezultatima, jer oni pokazuju da je Zoltan kvalitetno radio i da je na dobrom putu da sledeće sezone ostvari zacrtane ciljeve. Debitantsku sezonu u seniorskoj konkurenciji na prvenstvu Srbije, kajak klub Sombor je završio na 14. mestu od ukupno 26 klubova, dok je u ukupnom plasmanu zauzeo 19. mesto mesto u konačnom plasmanu – navodi na kraju saopštenja.