Novi poraz “crno belih”

Danas su odigrane tri utakmice trećeg kola Područne fudbalske lige Sombor. Ekipa Žaka je ugostila Stari grad iz Bačke Palanke, Vojvodina (Tovariševo) je dočekala Budućnost (Parage), dok je Krila Krajine igrala protiv Radničkog 1918 (Ratkovo). Somborci ni nakon tri odigranog kola ne znaju za pobedu. Utakmica sa dva lica, gosti bolji u prvom, a domaćin u drugom delu susreta. Fudbaleri iz Bačke Palanke su odličnom postavkom na terenu i visokom formacijom 4-4-2 sabili domaću ekipu u svoju polovinu terena, te brzom i jednostavnom igrom stvarali prilike. Prvo je pripretio Vlajić, a potom Dmitrović, ali su njihovi pokušaji bili neprecizni. Gosti su poveli u 14. minutu meča iz sumljive situacije. Vlajić je pobegao po desnoj strani, vešto izbegavši domaće štopere, potoj odlično proigrao Dmitrovića na petercu, kojem nije bilo teško da postigne pogodak. Domaći igrači su protestovali, tražeći ofsajd međutim, sudija Mitrović je pokazao na centar. Nakon gola, gosti su držali posed lopte, vrebajući prilike iz kontre. Žakovci su u prvom delu imali samo jedan pokušaj šuta ka golu protivnika, i to sredinom prvog dela preko mladog Bubanje. U 29. minutu susreta gosti dupliraju vođstvo nakon nove kardinalne greške domaćih štopera. Akteri isti (Vlajić i Dmitrović) kao i kod prvog gola. Gosti su imali imali priliku i u 35. minutu, posle odlične akcije Rađenovića, Marčete i Valentika, međutim pokušaj Radića je bio neprecizan. Domaći su smanjili samo minut kasnije. Stanković je odlično proigrao Trkulju, koji šutira po zemlji i smanjuje rezultat. U nastavku susreta potpuni preokret. Žak bolji, napada, stvara prilike, međutim realizacija slaba. Prvu priliku za izjednačenje propustio je Đukanović, ali je njegov šut “ukrotio” golman gostiju Bugarski. Stanković je imao dve izgledne prilike. Prvo je šutirao preko gola sa nekih sedam – osam metara, a potom i glavom sa ivice peterca, međutim Bugarski boksuje u korner. Šuteve su oprobali Macanović i Trkulja, ali bez uspeha. Gosti su sredinom drugog dela imali dve izgledne prilike, međutim prvi pokušaj Dmitrovića je završio na prečki, dok je drugi pokušaj golman domaćih uspeo krajnjim naporom da izbaci sa gol linije. Gosti su protestvovali tražeći da im se prizna pogodak, međutim, igra je nastavljena bez prekida. Sporni momenat je uspeo snimiti fotograf Vinko Janković. Slika je preuzeta sa fejsbuk strane penal.025 – Sombor. Na kraju, kada se sve sabere zaslužena pobeda gostiju. Žak u narednom kolu gostuje u Odžacima.

Žak – Stari Grad 1:2 (1:2)

Strelci: Trkulja (Žak). Dmitrović 2 (Stari grad).

Žuti kartoni: Đukanović (Žak).

Žak: Lagundžin, Đorđević, Halas, Šimunov, Macanović (Asan), Kovačević, Nenadić, Bubanja (Hernaus), Stanković, Đukanović, Trkulja.

Stari grad: Bugarski, Rađenović (Mitić), Vlajić, Gajdobranski, Marčeta, Knežević, Zeljko (Ćorić), Miladinović, Dmitrović (Jovicki), Radić, Valentik.

U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Krila Krajine – Radnički 1918 3:0, Vojvodina – Budućnost 2:0.

Krila Krajine – Radnički 1918 3:0 (1:0)

Strelci: Češljević 2, Dukić (Krila Krajine).

Žuti kartoni: Lončarević, Plavanski (Krila Krajine). Gvozdenović (Radnički 1918).

Krila Krajine: Stojčević, Vignjević, Stupar, Duvnjak, Dukić, Zelinčević, Lončarević (Medan), Marković, Paripović (Pandurov), Plavanski (Toma), Češnjević.

Radnički 1918: Jovanović, Radojčić (Crnjanski), Lazarević, Milunović, Nović (Milojević), Kuveljić, Kardinal, Aleksić, Kesić, Gvozdenović (Mušikić), Petković.

Rezultati trećeg kola (nedelja): OFK Odžaci – Hercegovac 1:3, Kula – Borac 46 8:0, Polet – Slavija 2:4, Rusin – Lipar 5:0, Kulpin – Tvrđava – nije odigrano.

Tabela: Stari Grad i Slavija po 9, Rusin i Vojvodina po 7, Krila Krajine i Borac 46 po 6, Kula, Budućnost i Lipar po 4, Hercegovac 3, Tvrđava i Polet po 2, Radnički 1918 1, Kulpin, Žak i OFK Odžaci – bez bodova.

Narednog vikenda u četvrtom kolu se sastaju: Hercegovac – Radnički 1918, Lipar – Krila Krajine, Budućnost – Rusin, Tvrđava – Vojvodina, Slavija – Kulpin, Borac 46 – Polet, Stari Grad – Kula, OFK Odžaci – Žak.