Tri zlata za Matiju Rađenovića na prvenstvu Srbije

U Leskovcu je 14./15. jula održano letnje prvenstvo Srbije za pionire na kome je učestvovalo 206 takmičara iz 32 plivačka kluba. Za somborski sportski klub „Polet“ takmičili su se: Matija Rađenović, Zsofia Varga, Laura Ležaić i Vuk Milošević. U ekipnom plasmanu naši pioniri zauzeli su trinaesto mesto od 32 plivačka kluba. Najuspešniji Poletov takmičar bio je Matija Rađenović koji je u sve tri trke u kojima je nastupio osvojio zlatne medalje. Matija je time i ove godine poneo titule prvaka Srbije u disciplinama 100m leđno, 200m mešovito i 100m prsno. Ubedljivim pobedama sa pet sekundi prednosti na 200m mešovito i četiri sekunde na 100m prsno još jednom je dokazao da su titule prvaka Srbije u pravim rukama – navodi se u klupskom saopštenju.