Somborelektro remizirao u Futogu

Proteklog vikenda odigrane su sve rukometne utakmice 24. kola u okviru Druge lige grupa Sever. Bilo je dosta zanimljivih i neizvesnih utakmica. Ekipa Somborelektra gostovala je u Futogu, gde je remizirala sa domaćim Metalcem 31:31 (15:13). Domaća ekipa je povela odmah na startu utakmice,  a u 19. minutu su imali i četiri gola prednosti (13:9). Usledila je serija mladih rukometaša Somborelektra, kojima je bilo potrebno samo pet minuta da naprave seriju od 0:4, pa je u 24. minutu rezultat na semaforu bio 13:13. Ipak, ekipa Metalca je uspela da do kraja prvog dela postigli nova dva gola, pa su na odmor otišli sa +2. U nastavku susreta, ista slika na terenu, domaći održavaju prednost, a u 40. minutu ponovo imaju +4  (21:17). Gosti iz Sombora u narednih deset minuta pojačavaju tempo i preokreću rezultat, a u 51. minutu su poveli sa 23:25. Prednost su održavali do samog kraja meča, da bi domaćini preko Manojlovića, u poslednjem minutu uspeli da izjednače rezultat na 31:31, što je na kraju bio i krajnji rezultat.

Somborelektro: Maksimović, Kolarić 5, Ivančević 13, Veselovski, Hinić, Jović 1, Krbavac, Ž. Miskin 6, Jokić 6, Fros, Vukas, Kuzeljević, Kuprešanin, S. Miskin, Svilar, Zeljko.

Ekipa Dalmatinca iz Riđice je gostovala u Šidu gde su izgubili od Radničkog 1958 sa ubedljivih 39:25 (21:17).

Dalmatinac: Marko Vojvodić 4, Ležaić 4, Macura 5, Milanko 3, Gardijan, Šveljo, Miloš Vojvodić, Vulinović, Olujić 2, Vučković 7.

PIK Prigrevica – ORK Pančevo 33:30

Nova Pazova 1957 – Potisje Pleteks 32:25

Dva kola pre kraja Prvenstva stanje na tabeli je sledeće: Radnički 1958 – 36, ORK Pančevo 35, Nova Pazova 1957 i Somborelektro po 33…

U pretposlednjem kolu Somborelektro dočekuje Zrenjanin. Utakmica je na programu u petak, 18. maja u 18.30 časova. Dalmatinac putuje u Adu, gde će odigrati meč sa Potisjem Pleteks. PIK Prigrevica dočekuje Radnički 1958, a ORK Pančevo Budućnost iz Alibunara.

U rangu niže, Trećoj ligi Bačka odigrana su tri susreta 12. kola.

Kljajićevo – Sivac 69/2 – 33:33 (20:14)

Grafičar – Sombor 32:31

Graničar – Rusin 30:20

Slobodna je bila ekipa Borca.

U narednom kolu sastaju se: Rusin – Grafičar, Sombor – Kljajićevo, Sivac 69/2 – Borac. Slobodna je ekipa Graničara.

ŽRK Ravangrad u pretposlednjem kolu dočekuje ekipu Lakija iz Sivca, termin je još nepoznat,  dok će svoju odloženu utakmicu protiv Slovena u Rumi, odigrati u ponedeljak, 21. maja od 20 časova.

Slika: Vinko Janković