Poletovci zabeležili odličan nastup u Baji

Protekle subote, 7. aprila u Baji je održan „XI Emel kup“ kao drugi deo „Kupa bratskih gradova“ na kome je učestvovalo oko 130 takmičara iz deset plivačkih klubova iz Srbije i Mađarske. U ekipnom plasmanu prvo mesto osvojili su plivači PK Spartacus iz Baje, drugo mesto je pripalo ekipi somborskog Poleta, dok je treća bila ekipa Vojvodine iz Novog Sada. Plivači Poleta su osvojili šest zlatnih, dve srebrne i šest bronzanih medalja, kao i dva pehara pojedinačno, te jedan pehar za ekipni plasman. Pehare su osvojili Dunja Šijak kao najuspešnija plivačica u kategoriji i Matija Rađenović za pobedu u memorijalnoj trci na 100m prsno. Zlatne medalje su osvojili: Matija Rađenović na 100m delfin, 100m prsno i 100m mešovito, Dunja Šijak na 50m prsno, Nataša Milković na 50m leđno, kao i Vuk Milošević na 100m prsno. Srebra su osvojili: Nataša Milković na 50m slobodno i Sara Rkman na 50m leđno, dok su bronze pripale Dunji Šijak na na 50m slobodno, Nataši Milković na 50m delfin, Lani Kucurski na 50m leđno, Lauri Ležaić na 100m prsno i Strahinji Miliću na 50m prsno. Štafeta 4x25m slobodno u sastavu: David Kulić, Filip Redžić, Marko Vukmirović i Aleksej Kitić osvojila je bronzanu medalju. Za osvojeno četvrto, peto ili šesto mesto pohvalnicama su nagrađeni: Milana Ilibašić, Aleksej Kitić, Strahinja Milić, Vuk Milošević, Dunja Šijak, Sara Rkman, Lana Kucurski, David Kulić, Strahinja Ćurić; Marko Vukmirović, Ištvan Pašti, Kristijan Unji – navodi se u saopštenju somborskog sportskog kluba Polet.