Odbojkašice Volejstarsa slavile nakon preokreta

Volejstars – Novi Sad 3:1 (20:25, 25:23, 25:13, 27:25)

U poslednjoj utakmici pretposlednjeg kola Druge lige Sever, ekipa Volejstarsa u Somboru je ugostila ekipu odbojkaškog kluba Novi Sad. U veoma zanimljivoj utakmici, punoj preokreta zasluženo je slavila domaća ekipa, koja se ovom pobedom vratila na drugu poziciju.  Nije dobro počelo po domaću  ekipu jer su gošće nakon prvog seta imale prednost. Početkom drugog seta su povele sa 7:1, tako da je somborska publika bila skeptična po pitanju uspeha u ovom meču. Ipak, na radost malobrojne publike, domaće igračice su se probudile, strpljivo su igrale, a sigurnim servisom i još boljim blokom su uspele da stignu, a potom i povedu sa 20:19 krajem drugog seta. U neizvesnoj završnici domaća ekipa rešava drugi set u svoju korist sa 25:23. Odbojkašice Volejstarsa su treći set počele furiozno, servis odličan, blok pefrektan, pa je prednost vrlo brzo bila dvocifrena 17:6. Nakon toga malo opuštanje, ali ipak na kraju trećeg seta 25:13, za vođstvo u setovima. Gošće iz Novog Sada se ipak bude u četvrtom setu, a zahvaljujući dobrim servisima i blokom na mreži stižu i do prvog opipljivijeg vođstva od 13:8. To je bio alarm za domaće, koje su ipak uspele da se smire, pojačaju igru, što je dovelo do izjednačenja (17:17). Sledi mini serija gostiju iz Novog Sada od tri vezana poena i vođstva od 20:17. Nakon tajm-auta, preokret, domaćin veže čak četiri poena za kratko vreme i vodi sa 20:19. Sledi igra poen za poen, a gošće stižu do set lopte i vođstva pri rezultatu 23:24. Ipak, domaće odbojkašice su uspele da prelome meč i slave u četvrtom setu sa 27:25, a time i u meču sa 3:1 u setovima. Utakmice poslednjeg kola na programu u subotu, a ekipa Volejstarsa putuje u Kikindu, gde će odmeriti snage sa fenjerašem ovog ranga takmičenja. Ekipa iz Kikinde nema ni jednu pobedu u ovogodišnjem Prvenstvu tako da pobeda ne bi trebalo da dolazi u pitanje. Sa nova tri boda ekipa Volejstarsa bi takmičenje u drugom rangu završila na vicešampionskoj poziciji iza ekipe Rume.

Tabela: Druga liga Sever