Kordun slavio u Rastini, Metalac remizirao sa Telečkom

Odigrane su sve utakmice 14. kola Međuopštinske lige Sombor – 1. razred. I ovoga vikenda je bilo zanimljivo na fudbalskim terenima pretposlednjeg ligaškog ranga. U derbiju kola, Kordun iz Kljajićeva je slavio na gostovanju u Rastinu. Ova tri boda ekipi iz Kljajićeva će mnogo značiti u nastavku Prvenstva. Rastina je povela već u drugom minutu meča preko Brkića. Gosti su stigli do izjednačenja iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca. Strelac Čekeliš. U nastavku gosti bolji rival na terenu, više su želeli pobedu, a na kraju su zasluženo i slavili. Strelci za Kordun u drugom poluvremu su bili Čuljak i Anitić. Kordun: Curnović, Živković, Pavlica, Trbojević (Cimeša), Popović, Samopjan, Maćešić (Karas), Anitić(Barać), Čekeliš, Kozlina, Čuljak. Rastina 1918 – Kordun 1:3 (1:1). Ekipa Alekse Šantića na domaćem terenu ubedljivo je savladala Partizan iz Kupusine. Domaćin je odigrao odličnu utakmicu i na kraju zasluženo je slavio. Ekipa iz Šantića je meč rešila već u prvom poluvremena, pošto su na odmor otišli sa prednošću od dva gola, a strelci za domaću ekipu su bili Jurić i Branežac. U nastavku su sigurnom igrom samo dotukli protivnika. Dvostruki strelac je bio Sjeran, dok je strelac petog gola bio Đurđev (Partizan) – auto gol. Aleksa Šantić – Partizan 5:0. Radnički 1918 dočekao je poslednjeplasiranu ekipu Dinama 1923 iz Bačkog Brega. Ratkovčani su slavili ubedljivu pobedu od 5:0, kojom su se vratili na čelo tabele jer je diraktan konkurent Polet iz Sivca poražen kod Jedinstva iz Ribareva rezultatom 2:1. Drugi predstavnik opštine Odžaci u ovom rangu, Omladinac iz Deronja, takođe je proteklog vikenda ostvario pobedu na domaćem terenu. Deronjčani su savladali Omladinac sa Bukovca rezultatom 1:0. Narednog vikenda očekuje nas derbi Prvenstva pošto se sastaju trenutno dva prvoplasirana tima. U Sivcu se sastaju Polet i Radnički 1918 iz Ratkova. Ratkovčani imaju dva boda viška. Hajduk dočekuje Omladinac sa Bukovca, dok će u derbiju začelja Kordun ugostiti Dunav iz Bačkog Monoštora.

U poslednjem fudbalskom rangu, Međuopštinskoj ligi Sombor – 2. razred, odigrane su četiri utakmice. Metalac je neočekivano remizirao u Somboru sa fenjerašem iz Telečke. Konačan rezultat meča postignut već sredinom prvom dela meča. Gosti su došli u vođstvo preko Benjaka u 16. minutu, a samom tri minuta kasnije Vojislav Pačirski je postavio konačnih 1:1. Metalac: Ogrizović, Stanojević, Atlić (Krstanović), Stojnić, Urtalj, Milan Pačirski, Vojislav Pačirski, Boromisa, Gak, Vranić (Slavko Čičovački), Kantor. Terekveš je minimalnom pobedom nad Dinamom iz Sonte preuzeo prvo mesto na tabeli. U preostale dve utakmice postignuti su sledeći rezultati: Graničar – KFK Kula 2:3, Panonija – Sport 1:1. U narednom kolu Terekveš putuje u Kulu, Metalac u Sontu, a OFK Šikara u Telečku. Sport iz Bezdana dočekuje Graničar.