Plivači Poleta nastupali za reprezentaciju Srbije

Na osnovu rezultata i plasmana (prva dva mesta) na Otvorenom prvenstvu Srbije, troje plivača Poleta, Aleksa Rađenović, Marko Kolović i Danica Gazdić pozvani su u juniorsku reprezentaciju Srbije sa kojom su nastupili na susretu reprezentacija Slovenije, Srbije, Hrvatske i BiH. Četvoromeč je održan proteklog vikenda u Beogradu. Na ovom takmičenju učestvovalo je 260 najboljih plivača iz regiona. Reprezentacija Srbije je imala 72 takmičara u kategoriji mlađih juniora, starijih juniora i seniora. Aleksa Rađenović nastupio je u četiri individualne discipline i u sastavu tri štafete u kategoriji mlađih juniora. Aleksa je osvojio prva mesta u disciplinama 200m i 100m leđno i dva druga mesta u disciplinama 50m leđno i 50m delfin. Štafeta 4x100m mešano osvojila je treće mesto, štafeta 4x100m slobodno drugo mesto, a štafeta 4x100m mešovito, u kojoj je nastupio i Marko Kolović osvojila je drugo mesto. Marko je plivao četiri individulane discipline u kategoriji mlađih juniora. Drugo mesto osvojio je na 100m prsno, na 200m prsno bio je četvrti, na 50m prsno šesti i na 200m mešovito sedmi. Danica Gazdić nastupila je u disciplini 1500m slobodno u kategoriji starijih juniorki i osvojila osmo mesto – navodi se u klupskom saopštenju.