Karatisti Somborca osvojili dve medalje na Prvenstvu Srbije

Na najprestižnijem nacionalnom takmičenju u karateu, Prvenstvu Srbije za seniore, karate klub „Somborac“ imao je pet predstavnika sa četiri pojedinačna i jednim ekipnim nastupomOsvojene su jedna srebrna i jedna bronzana medalja. Vicešampionsku titulu za 2018. godinu i srebrnu medalju osvojio je u ekipnoj konkurenciji ženski kata tim u sastavu Tijana i Vanja Saveski i Jelena Leković. U pojedinačnoj konkurenciji izvođenja kata bronzanom medaljom okitila se Jelena Leković, u konkurenciji 23 seniorke. U istoj kategoriji Aleks Cverdelj je zauzela peto mesto. U kategoriji seniori pojedinačno Dejan Kemer je zauzeo takođe peto mesto, u konkurenciji 24 seniora. Prvenstvo je održano u Čačku, u organizaciji Karate federacije Srbije. Takmičenje se odvijalo po pravilima WKF. Ostvareni rezultati i prikazan nivo forme takmičara „Somborca“ veoma ohrabruju pred predstojeće Balkansko prvenstvo koje se održava 24. i 25. marta u Istanbulu, kao i Evropsko prvenstvo koje se održava od 10. do 13. maja u Novom Sadu. Pripremni period seniorske ekipe sprovodio je trener karate kluba „Somborac“ Petar Kosanović, koji je ujedno i vodio ekipu na nacionalnom prvenstvu – navodi se u saopštenju KK Somborac.