Karatisti Ravangrada uspešni u Virovitici

Virovitica je u subotu, 3. marta,  bila domacin „Karate festa“ Virovitica open. Organizator je bio Karate Savez Hrvatske. Na ovom prestiznom turniru je učestvovalo 78 klubova, 720 takmičara iz Slovenije, Mađarske, Rumunije, Crne Gore, BiH, Slovačke, Nemačke, Srbije i Hrvatske. Karate klub Ravangrad je nastupio sa osam takmičara. U borbama su osvojene dve medalje. Valentina Ostrogonac, mlađa kadetkinja, u kategoriji – 45 kg, osvojila je srebrnmu medalju, dok je Vukašin Vuković, kadet, – 63 kg, osvojio bronzu. Svoj prvi nastup zabeležili su pionirka, Rebeka Eđed, – 32 kg, koja je u konačnom plasmanu zauzela sedmo mesto i Dunja Orlović,  mladja kadetkinja + 55 kg, šesto mesto. U katama su osvojena dva zlata i bronza. Petar Rukavina, u kategoriji nada i Nikola Drljača, mlađi kadet osvojili su najsjajnija odličja, dok je Marijana Čeljuska, pionirka, uzela bronzu.  Nikola Zejak je zauzeo peto mesto – navodi se u klupskom saopštenju.