Težak poraz košarkaša Džokera

Košarkaši Džokera proteklog vikenda u okviru Druge regionalne lige – grupa Sever, sastali su se na ekipom Spartaka. Gosti iz Subotice, su bili uverljivi i zasluženo su slavili sa 76:97 (Q1 – 25:23, Q2 – 19:30, Q3 – 9:19, Q4 – 23:25). Domaća ekipa je držala priključak samo u prvoj četvrtini. Gosti su tokom druge i treće deonice pojačali gas i postigli 49 poena, sa druge strane domaćin svega 28 poena. U poslednjoj deonici gosti su samo održavali ritam i sigurno priveli meč kraju. Somborska ekipa trenutno zauzima deseto mesto na tabeli. Narednog vikenda somborska ekipa putuje u Novi Sad, na megdan ekipi Kadeta, koja je trenutno mesto niže na tabeli. Ekipa Sivca gostovala je u Zrenjaninu. Sigurnom igrom su deklasirali domaći Petrovgrad sa 62:94 (Q1 – 16:25, Q2 – 16:21, Q3 – 17:27, Q4 – 13:21). Sivčani su i dalje na deobi prvog mesta sa novosadskim ekipama Star i Sloboda. Sivac naredni meč takođe igra u gostima, protiv ekipe Tise iz Bečeja. Ekipa Crvenke gostovala je u Bašaidu, fenjerašu Vojvodini. Nažalost, pretrpeli su poraz 68:60 (Q1 – 17:18, Q2 – 15:10, Q3 – 19:18, Q4 – 17:14). Seniorke Džokera su u okviru Druge regionalne lige grupa Sever gostovale su u Karađorđevu, istoimenoj ekipi. Poražene su 61:48 (Q1 – 18:8, Q2 – 5:18, Q3 – 17:10, Q4 – 21:7). Domaća ekipa je odlično započela utakmicu, rešivši prvu deonicu u svoju korist sa deset poena razlike. Somborke u drugoj prave preokret, ne dozvolivši domaćoj ekipi da u drugoj deonici postigne više od pet poena, i na odmor odlaze sa prednošću +3. Ipak, u nastavku potpuni preokret. Ekipa Karađorđeva je drugo poluvreme rešilo u svoju korist sa +21 poenom razlike. Ekipa Džokera u subotu, 3. marta, dočekuje četvrtoplasiranu ekipu Srbobrana. Košarkaši Dunava iz Apatina, nakon debakla od Mladosti, pretrpeli su težak poraz i na domaćem terenu u Apatinu od ekipe Sveti Đorđe iz Žitišta rezultatom 69:87 (Q1 – 12:17, Q2 – 18:22, Q3 – 19:22, Q4 – 20:26). Apatinska ekipa je na deobi pretposlednjeg mesta prve muške regionalne lige – Sever. Narednog vikenda gostuju u Kovinu, fenjerašu Radničkom i pobeda je imperative, ukoliko žele da ostanu u ovom rangu takmičenja.