Ništa od polufinala

Filip Krajinović – slika Clive Mason, Getty Images, preuzeto: Sportklub (SK)

Krajinović – Puj 1:2 (6:7, 6:3, 4:6).

Uzjednačena igra oba tenisera u prvom setu. Svako je držao svoj servis. Nije bilo brejk prilika. Set je odlučen nakon 45 minuta u odlučujućem 13 gemu, koji je Puj rešio u svoju korist sa 7:5. U drugom setu, Filip je u šestom gemu imao tri brejk lopte koje nije realizovao, ali ipak u osmom gemu pravi jedini brejk, a potom i sigurnim servisom završava drugi set za konačnih 6:3. U odlučujućem trećem setu pri rezultatu 4:5, Puj koristi jedinu priliku u meču, uzima brejk, a time i rešava meč u svoju korist. Gledajući statistiku, Filip je u svim segmentima igre bio bolji rival na terenu, ali ipak Puj ide dalje. On se u polufinalu sastaje sa boljim iz meča Nikolas Mau (Fra) – Ilya Ivashka (Bel). Filip Krajinović sledeće nedelje nastupa u Dubaiu, turnir pripada kategoriji 500, a nagradni fond je 3.057.135 dolara.