Odbojkaši Sombora zabeležili treću pobedu u nizu

Seniorski odbojkaški tim Sombora nastavlja sa sjajnim partijama u prolećnom delu sezone. Pobeda je zabeležena i u trećoj utakmici za redom, ovoga puta na gostovanju u Ravnom Topolovcu protiv domaće ekipe Hercegovine. Hercegovina – Sombor 2:3 (19:25, 25:20, 26:24, 20:25, 10:15). U veoma uzbudljivoj i napetoj utakmici, ekipa Sombora je dobila prvi set, što je unervozilo domaće igrače, koji su bili izuzetno nervozni i agresivni. U pojedinim momentima meč bio na ivici incidenta. U tako napetoj situaciji, domaćin je preokrenuo rezultat i poveo sa 2:1 u setovima. Ipak, u zavšnici meča, gosti su sačuvali hladnokrvnost i poslednja dva seta, a time i meč rešavaju u svoju korist. Zaslužena pobeda somborske ekipe, koja se ovom pobedom popela na petu poziciju Druge lige – Sever. Sombor je igrao u sastavu: Dragić, Konjović, Radovanović, Kolarić, Veniger, Aleksa Kevilj, Ćuk, Tepavac, Šupica, Aljoša Kevilj i kapiten tima Jekić. Kadeti odbojkaškog kluba Sombor su u okviru kvalitetne lige Vojvodine slavili protiv ekipe Futoga sa 3:1 u setovima, a pioniri svoju utakmicu igraju večeras. U ženskoj konkurenciji odbojkaški klub Volejstars iz Kljajićeva u okviru druge lige Sever, na domaćem terenu Gradske hale Mostonga zabeležila je takođe treću pobedu u prolećnom delu takmičenja. Ovoga puta su bile bolje od ekipe Partizana iz Sremskih Karlovaca sa 3:1 (25:11, 25:23, 24:26, 25:15). Ovom pobedom odbojkašice iz Kljajićeva su napredovale na tabeli i trenutno sa skorom 11-3 zauzimaju drugo mesto na tabeli.