Jokić solidan u debaklu Denvera

Slika – Nikola Jokić – Matthew Stockman, Getty Images Sport, preuzeto: Sportklub (SK)

Denver Nagetsi poraženi su na gostovanju u Hjustonu, od istoimene ekipe, pred nešto više od 18 hiljada gledalaca, ubedljivo sa 130:104 (Q1 – 35:23, Q2 – 28:23, Q3 – 34:24, Q4 – 33:34). Domaća ekipa je vodila od prvog minuta utakmice, držala tempo, tako da gosti nisu imali nikakve šanse za eventualno iznenađenje. Na poluvremenu je bilo +17 za Hjuston, a nakon treće deonice ta prednost je narasla i na +27. Gosti su tek u poslednjoj deonice meča uspeli da pariraju trenutno drugoj ekipi Zapadne konferencije. Nikola Jokić je za 21 minut, koliko je proveo na terenu, zabeležio 14 poena uz šut iz igre 6/8 (1/1 za tri). Uz to, je imao i sedam skokova, dve asistencije, uz po blokadu i ukradenu loptu. Jokić je i ovoga puta oduševio navijače svojim potezima i asistencijama. Denver je zadržao osmu poziciju na Zapadnoj konferenciji sa skorom 29/26.