Jokićev dabl-dabl nedovoljan za pobedu

Slika: Abbie Parr/Getty Images – preuzeto: Sportklub (SK)

Nikola Jokić odigrao je još jedan sjajan meč u NBA ligi, ali to nije pomoglo Denver Nagetsima da izbegnu poraz od Boston Seltiksa. Jokić je u prvom minutu drugog poluvremena stigao do dabl-dabla, 20-tog u poslednjih 40 utakmica, a meč je završio sa 24 poena, šutirajući 6/12 za dva, a 2/5 za tri. Imao je i 11 skokova, pet asistencija, kao i dve izgubljene lopte. Nagetsi su uspeli da nadoknade 20 poena zaostatka iz prvog poluvremena, međutim, trojkom Brauna, 34 sekunde pre kraja, lider Istočne konferencije odnosi pobedu iz Kolorada. Konačan rezultat 111:110 za Boston Seltikse (Q1 – 32:21, Q2 – 24:24, Q3 – 24:37, Q4 – 31:28). Denver posle ovog poraza ima skor 26/24 i zauzima osmu poziciju u Zapadnoj konferenciji.