Bokserski turnir dobio visoku ocene od supervizora

Predstavnici grada Sombora, Sportskog saveza grada Sombora i BK Sombor, održali su zajedničku konferenciju za štampu povodom nedavno završenog Kupa nacija u ženskom boksu. Sumirajući utisak, svi su naglasili da je Sombor dobio sve pohvale za organizaciju turnira. Predstavnik bokserskog kluba Sombor i član organizacionog odbora turnira, Stojan Knežević je naglasio da je ovo do sada bio najuspešniji Kup naciji koji je održan, kako u tehničnom smislu, tako i u broju reprezentacija učesnica. Kako je istakao Knežević, učestvovalo je 167 takmičarki iz 27 zemalja. Naša reprezentacija je takođe bila uspešna, a sa tri osvojene zlatne medalje, bili smo treća juniorska ekipa turnira. Supervizor iz Rumunije dao je visoku ocenu turniru, tako da će ovaj turnir od sledeće godine biti bodovan za olimpijsku normu, što znači da će naš grad 99.9 odsto i naredne godini biti domaćin ovog turnira, a to znači da se treba očekivati 600 do 700 takmičarki iz celog sveta, iz 60 do 70 zemalja, što nam govori da će u našem gradu boraviti oko 1.500 ljudi. Sve reprezentacije su izuzetno zadovoljne uslovima u Somboru, smeštajem, hranom, prijemom… Uz pomoć donatora, svi troškovi su pokriveni, tako da niko nije na gubitku. Istakao je i da su svi bili iznenađeni organizacijom turnira, s obzirom da se radi o maloj sredini. Knežević se na kraju izlaganja zahvalio gradu Somboru, Sportskom savezu, Boskerskom savezu Srbije, Crvenom krstu Sombora i volonterima, bez kojih bi se turnir teško iskontrolisao, kao i medijama koji su ispratili Kupa nacija. Antonija Nađ Kosanović se zahvalila svim sportskim radnicima, Sportskom savezu grada Sombora, SC Soko, BK Sombor, Bokserskom savezu Srbije, svima koji su dali svoj maksimum, da se ovaj turnir organizuje na ovako zavidnom nivou. Posebnu zahvalnost je iskazala prema Biljani Klipi, Crvenom krstu Sombora, kao i svim njihovim volonterima bez kojih ova manifestacija ne bi mogla da prođe na ovako visokom nivou. Dragan Maksimović je rekao da je razvijanje sportskog turizma jedan od programa Saveza, i da upravo ovakve manifestacije doprinose razvoju naše društvene zajednice. Uvek apelujem da Sombor kao grad prihvati/konkuriše na dvodnevne/trodnevne manifestacije, ali i ovakve skoro sedmodnevnog karaktera, jer time doprinosimo mnogo kao sportisti našem gradu. Maksimović je rekao da je u organizaciji učestvovalo stotinjak ljudi, da su svi smeštajni kapaciteti bili ispunjeni, a da je čak 70 do 80 ljudi bilo smešteno u Apatinu. Smeštaj i ishrana su bili veliki problem, jer sportistima nije bilo lako spavati na jednom, a hraniti se na drugom mestu. Ovo je nešto na čemu moramo raditi, i oko toga se mora povesti računa u budućnosti, ako želimo da organizujemo ovako velike turnire – zaključio je predsednik Sportskog saveza.