Bukalov najuspešniji Feniksovac na somborskom mitingu

U subotu 2. decembra, na bazenu “ Mostonga „u Somboru, plivački klub „Feniks“, bio je domaćin tradicionalnog međunarodnog plivačkog mitinga „Feniks 2017“. Takmičenju je prisustvovalo 258 plivača iz 16 klubova Hrvatske, Mađarske i Srbije. Memorijalna trka 50m kraul devojke, plivala se u čast legendi somborskog plivanja Jeleni Lenart – Cunca neni. Ove godine je medalju i pehar osvojila Dejana Blažević iz plivačkog kluba Arena sa vremenom 27,82. Peharima za najbolji rezultat po FINA bodovima po kategorijama osvojili su sledeći plivači: Hemi Leon – Spartak, Ujvari Leon – Spartak – Prozivka, Tomić Luka – Rebro, Rađenović Matija – Polet, Zečević Đorđe – Novi Sad, Rađenović Aleksa – Polet i Bjelac Petar – Novi Sad. Kod devojaka, Mut Jana – Spartak, Kostić Maša – Spartak – Prozivka, Kuti Lili – Spartak, Kekić Nataša – Swimstar, Stanić Marija – Novi Sad, Blažević Dejana – Arena i Jović Leontina – Novi Sad. Najuspešniji klub po osvojenim medaljama bio je Novi Sad, dok je drugi bio Spartak –Prozivka, a treći Spartak. Domaćini, plivački klub Feniks, su se na ovom takmičenju predstavili sa 20 plivača. Osvojili su ukupno 32 medalje što ih je dovelo do pete ekipe na takmičenju. Najuspešniji, izuzetno motivsan bio je Nemanja Bukalov osvojivši  u svim svojim trkama medalje: tri zlatne i jednu srebrnu. Takođe četiri medalje osvojile su: Nataša Kljajević, dve zlatne i dve srebrne i Patricia Repman jednu zlatnu, dve srebrne i jednu bronzanu. Jednu zlatnu, i dve srebrne medalje osvojili su Milica Stolić i Miloš Merkl, dok je Valentina Katačić izborila dva srebra i jednu bronzu. Dve zlatne medalje osvojio je Aleksa Duduković, dok su srebrnu i bronzanu medalju osvojili  Sonja Bogišić, Irina Zelić i Miljan Merkl. Po jednu, brozanu, osvojile su Milijana Rajinović, Barbara Repman i Jefimija Zurković. Uspehu svog kluba doprineli su i Dunja Curnović, Lana Milošević, Jovana Vukas, Aleksa Mandić, Mihajlo Šalajić, Uroš Grba i Veljko Blagojević, isplivavši svoje lične rekorde – navodi se u klupskom saopštenju.