Somaraton: Somaratonci brojni i uspešni u Apatinu!

U nedelju 15. oktobra, održan je 22. Dunavski polumaraton u Apatinu sa startom i ciljem u Banji Junaković. Ovogodišnje izdanje trke privuklo je veliki broj trkača iz nekoliko država, a prelep i sunčan dan bio je razlog da više da 600 trkača uzme učešće na polumaratonskoj trci na 21 kilometar ili trci na pet kilometara. Pobednik 22. Dunavskog polumaratona bio je slovenac Sebastijan Puš, dok je u ženskoj konkurenciji trijumfovala Nora Trklja članica AK “Crvena Zvezda“ Beograd. Atletsko rekreativni klub “Somaraton“ Sombor bio je ubedljvo najbrojniji klub na ovoj trci sa više od 40 trkača koji su završili jednu od dve trke koje su se trčale u Apatinu u nedelju. Pored toga što je bio najbrojniji klub članovi “Somaratona“ bili su i brzi i uspešni. Čak tri somaratonca bili su među prvih deset finišera na polumaratonu i to Josip Major koji je trku završio na četvrtom mestu u generalnom plasmanu i drugi u svojoj starosnoj kategoriji odmah iza pobednika iz Slovenije. Đuka Čeljuska je trku završio takođe među prvih deset i kao prvi u svojoj kategoriji, kao i Miloš Kesić koji je pored odličnog plasmana u prvih deset trkača zauzeo i drugo mesto u svojoj kategoriji.  Na postolje u starosnim kategorijama popeli su se i Vesna Bjelan, Mina Tietz, Arijana Anišć i Arpad Šarkezi. Svoj prvi polumaraton u Apatinu istrčale su Sanja Milošević i Tamara Stojković, a trasu od 21 kilometara istrčali su i Lazar Ripšar, Marina Brbaklić Tepavac, Tijana Odobašić, Zoran Nikolić, Đorđe Sladaković, Atila Sič, Šokac Danijel, Stambolija Miloš, Tamara Rnjak, Ilija Zvakanov, Dragan Trkulja, Miloš Petrović, Vezmar Biljana, Boško Jerković, Maja Bodrožić, Jakša Zeković, Boris Majstorović, Slobodan Dragić, Mirko Erdelji, Ivana Vukelić i Đorđe Vučković. Najuspešniji somaratonac na trci na 5 kilometara bio je Milan Kovačić koji je trku završio na šestom mestu, a ovu trasu su istrčali i Aleksandar Krneta, Lea Sič, Lana Marković, Teodora Radić, Marijana Vuković, Sandra Marković, Ivana Šokac, Jelena Stanimirović, Tatjana Ćosović i Milica Karafilov – navodi se u saopštenju atletsko rekreativnog kluba Somaraton.