Reprezentacija Srbije na Croatia openu

Najbolji kadeti, juniori i mlađi seniori Srbije nastupili su proteklog vikenda u Rijeci na tradicionalnom karate turniru ’’Croatia open’’. Za reprezentaciju Srbije bio je ovo kontrolni nastup u sklopu priprema za Svetsko prvenstvo. Na ovom veoma kvalitetnom turniru nastupila je i članica karate kluba ’’Somborac’’ Ana Dučić. Sa svojim reprezentativnim kata timom Ana je u ekipnim izvođenjima kata osvojila bronzanu medalju, a u pojedinačnom nastupu Ana je bila nadomak medalje. U konkurenciji 40 juniorki izgubila je za bronzanu medalju i zauzela peto mesto. U dva dana nadmetanja u Rijeci  je nastupilo preko 1.700 takmičara iz 28 zemalja. Reprezentacija Srbije u katama, koju vodi Somborac Petar Kosanović, osvojila je ukupno sedam medalja: jednu zlatnu , dve srebrne i četiri bronzane. Svetsko prvenstvo za kadete, juniore i mlađe seniore održaće se na Tenerifima  od 25. do 29. oktobra ove godine – navodi se u saopštenju KK Somborac.