Devet odličja u Senti, Bukalov treći na državnom

Proteklog vikenda u Senti je održan međunarodni plivački miting na kojem je učešće uzela i ekipa SSK Poleta. Mladi somborski plivači uzeli su devet medalja. Zsofia Varga osvojila je zlato na 50 m kraul, dok je na istoj deonici delfin u cilj stigla kao treća. Marko Pekez je osvojio srebro na 50 m leđno, dok je na 50 m delfin osvojio bronzu. Do bronzane medalje stigli su još i: Sara Orelj, Dunja Milić, Jana i Sara Rkman, kao i Marko Vukmirović. Ovim informacijama treba dodati i da će se od 29. jula do 1. avgusta održati letnje državno prvenstvo za kadete, juniore i apsolutno. Somborski tim će nastupiti sa šest takmičara. Za Polet će plivati Aleksandar Savić, Nemanja Bukalov, Aleksa Duduković, Maša Mraović, Laura Ležaić i Teodora Stanković. Juče je na programu bio prvi dan prvenstva. U finalu su plivali Aleksandar Savić i Nemanja Bukalov. Savić je trku u apsolutnoj kategoriji na 400 m kraul završio kao četvrti, dok je Bukalov na 100 m delfin uzeo juniorsku bronzu.