Četiri zlata u Zabrežju

Kajakaši bezdanskog Dunava ovog vikenda nastavili su takmičenje u mini kajak i pionirskoj ligi Srbije. Oni su u četvrtom kolu nastupili u Zabrežju gde su osvojili šest medalja, od kojih su četiri bile najsjajnije. Na pobedničko postolje popeo se Daniel Kantor (10. godina) u disciplini MK – 1 na hiljadu metara. U istoj disciplini Oliver Bezdan zauzeo je drugo mesto. Ovaj dvojac nastupio je i u paru na upola kraćoj deonici, gde je zauzeo prvo mesto. Trijumf su upisali i Sebastian Štaub (11. godina), te pionirka Žofi Horvat, dok je Anja Loknar (12. godina) bila treća. Svo troje su nastupili na deonici od jednog kilometra. Narednog vikenda mladi Bezdanci uzeće učešće na Otvorenom prvenstvu Vojvodine u mini kajaku.