Tri medalje za somborske mlade boksere

U Čačku je juče počelo omladinsko prvenstvo Srbije u boksu. Preliminarne borbe traju do subote, dok će finalne na programu biti poslednjeg prvenstvenog dana odnosno u nedelju, 27. juna od 20 časova. Na turniru učestvuje 33 kluba sa ukupno 68 takmičara, 56 omladinaca i 12 omladinki, a programom je predviđeno 55 borbi. Bokserski klub Sombor će nastupiti sa tri borca, dva u muškoj i jedna u ženskoj konkurenciji. Prvog dana u ringu su nastupili Aleksandra Tepavac (srednja, 75 kg) i Nikola Božović (teška, 91 kg). Pošto je u Aleksandrinoj kategoriji prijavljeno svega dve takmičarke njihov duel je ujedno bio i finalni. Naša takmičarka je pobedom nad Elmom Spasoli (Patriote – Novi Sad) osvojila zlatnu medalju. Sa druge strane Nikola je u meču za finale izgubio od Srđana Radaljca (Lokica – Loznica) i time je automatski osvojio bronzanu medalju. Treći naš predstavnik će biti Vukašin Tepić koji će nastupiti u muva kategoriji (52 kg). Prijavljena su tri takmičara, a voljom žreba Vukašin se direktno plasirao u finale, gde će se u meču za zlato poslednjeg dana boriti protiv Mileta Jovanovića iz zrenjaninskog Banata. Direktne prenose Omladinskog PP Srbije možete pratiti putem TV Arena fight kanala.