Teška pobeda Krajinovića

Filip Krajinović na master turniru u Rimu - slika preuzeta sa twiter naloga ATP Toura

Krajinović – Travalja 2:1 (7:5, 5:7, 6:3).

Somborac Filip Krajinović teškom pobedom nad Italijanom Travaljom započeo je nastup na ovogodišnjem Serbia Openu. Nakon početkog ispitivanja snaga, srpski teniser je prvu priliku za brejk imao u šestom gemu pri vođstvu 3:2. Ipak, Italijan je u tim momentima odlično servirao i nije dozvolio sebi gubitak servisa. Drugi brejk imao je u osmom gemu, međutim Travalja sa dva odlična servisa ponovo se spašava. Odlučujući momenat prvog seta viđen je u dvanaestom gemu. Napao je Fića drugi servis svog protivnika i brzo došao do nove brejk prilike. Iskoristio je tek šestu priliku i posle 55 minuta poveo u setovima. Drugi set doneo je mnogo preokreta. Krajinović prvi pravi brejk za vođstvo od 4:2, a potom sigurnim servisom isti potvrdio za vođstvo od 5:2. Italijanski teniser se nije predavao. Prvo je smanjio, a potom i koristi prvu brejk priliku u drugom set za 5:4. U narednom gemu Filip je imao i meč loptu, međutim dopustio je peti favorit turnura da mu 63. igrač sveta oduzme servis i poravna rezultat. Nakon toga njegov protivnik se „probudio“ i vrlo brzo dobija još dva gema za izjednačenje u setovima. Treći odlučujući set počeo je vođstvom Travalja od 3:1. To kao da razljutilo našeg tenisera koji od tog momenta veže pet uzastopnih gemova za konačnu pobedu. U drugom kolu očekuje ga duel sa zemljakom Nikolom Milojevićem koji je u prvoj fazi savladao Argentinca Koriu sa 2:0. Milojević i Krajinović do sada su odigrali samo jedan meč na ATP turu. Prošle godine Beograđanin je slavio sa 3:1 u setovima na Rolan Garosu.