Boston prekinuo niz, katastrofalna poslednja deonica

Nikola Jokić protiv Milvokija - slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

Denver – Boston 87:105 (Q1 – 27:16, Q2 – 24:29, Q3 – 28:29, Q4 – 8:31).

Košarkaši Bostona pobedili su Denver i tako prekinuli njihovu seriju od osam vezanih trijumfa. Domaći su dobro otvorili utakmicu i dobili prvu deonicu sa 27:16. Gosti su do odlaska na veliki odmor prepolovili zaostatak. Treba istaći da je Nikola Jokić svoj prvi koš postigao tek u 20. minutu susreta. Iako su Nagetsi vodili tokom većeg dela treće četvrtine, imali su u jednom momentu i +14, međutim to im nije bilo dovoljno da uspešno meč privedu kraju. Seltiksi su serijom 9:0 smanjilli prednost i u poslednjih 12 minuta ušli sa zaostatkom od pet poena. U poslednjoj deonici potpuno se raspala igra „Grumenja“. Ubacili su svega četiri koša, a primili 31 poen, pa je na kraju ekipa Bostona zasluženo slavila. Nikola Jokić je na parketu proveo 31 minut. Ostvario je novi tripl-dabl učinak. Postigao je 17 poena, imao deset skokova i jednu više asistenciju. Odličan je bio i Porter junior sa 22 poena, Kampaco je meč završio sa 14, a Barton sa 13 koševa. Najzaslužniji za pobedu gostiju bio je Tejtum sa 28 poena, pratio ga je Braun sa 18 poena, dok su po 14 ubacili su Smart i Voker. Nagetsi sa skorom 34/19 zauzimaju četvrto mesto Zapadne konferencije. Naredni meč igraju u utorak protiv Golden Stejta, dok će dva dana kasnije snage odmeriti i sa ekipom Majamija.