Nastavlja se niz Nagetsa

Denver Nagetsi – San Antonio Sparsi 121:119 (Q1 – 36:26, Q2 – 25:24, Q3 – 35:33, Q4 – 25:36).

Košarkaši Denver Nagetsa nastavljaju sa pobedama. Rano jutros po drugi put za svega tri dana savladana je ekipa San Antonio Sparsa. Ovo je bila osma vezana pobeda „Grumenja“. Nikola Jokić je bio centralna figura meča. Novi tripl-dabl, postigao je 26 koševa, a tome je pridodao 13 skokova i jednu više asistenciju. Nagetsi su u ovom meču imali konstantno vođstvo, prednost je išla i do 18 poena razlike, međutim u samom finišu su sebi dozvolili luksuz da se kockaju sa konačnim ishodom susreta. Sredinom prve deonice ekipa iz Kolorada serijom 10:0 stiče prednost od 30:19. U drugoj četvrtini su imali pomenutih +18, ali su do odlaska na odmor Sparsi koliko toliko smanjili zaostatak. Tokom trećem dela gosti prilaze na samo pola koša minusa, ali domaći tim uspeva da se odupre i pred poslednjih dvanaest minuta ponovo stiče dvocifrenu (96:83) prednost. Ekipa iz Teksasa preko Džonsona i Vajta u 41. minutu prilaze na četiri poena zaostatka. Par minuta kasnije ponovo +11 za domaće. U poslednja tri minuta drama. Ušlo se u penal završnicu. Pobedu domaćina potrdio je Porter junior. Nagetsi i dalje drže četvrto mesto Zapada sa skorom 34/18 i čekaju kiks Klipersa kako bi se popeli stepenicu više. Naredni meč već sutra protiv Bostona. Porter junior je za pobednički tim ubacio 22 poena, a imao je i deset uhvaćenih lopti. Moris je bio odličan sa 21 poenom, Barton 17, dok je Gordon meč završio sa skorom 11. Dozier i Kampaco su pridodali po devet poena. Sa druge strane Vajt 25, Derozan 24, Džonson i Gaj po 15.