Pobeda nakon produžetka

Denver – Čikago 131:127 (Q1 – 20:30, Q2 – 27:25, Q3 – 34:34, Q4 – 35:27, Pr. 15:11).

Košarkaši Denvera upisali su osmu pobedu u poslednjih deset susreta. Rano jutros savladali su Čikago Bulse zahvaljujući pre svega odličnim partijama Nikole Jokića i Džamala Mareja koji su ubacili po 34 poena. Nikoli je jedna asistencija falila do tripl- dabla. Imao je 15 skokova i asistencija. Gosti su igrali odlično, iako su seriji od čak 12 vezanih poraza. Dobili su prvu četvrtinu sa deset koševa prednosti, a osam minuta pre kraja su imali i +14 (103:89). Ipak, ni to nije bilo dovoljno da prekinu crnu seriju. Nagetsi su prvo serijom 8:0, a potom i 9:0 preokrenuli rezultat i poveli sa 108:107. Do kraja meča ekipe su se smenjivale u vođstvu, da bi Marej trojkom u poslednjoj minutu doneo svom timu produžetak. U dodatnih pet minuta „Grumenje“ ulazi sa novom serijom 9:0 i vođstvom 125:116. Gosti smanjuju na minus dva. Usledila je penal završnica, da bi Marej na kraju potvrdio pobedu. Pored pomenutog dvojca još tri igrača domaćih su bili dvocifreni. Porter junior je ubacio 19, Barton 16, dok je Grin postigao deset poena. Sa druge strane Lavin je meč završio sa 32 poena, a ispratio ga je Oto Porter sa deset manje. Nagetsi sa skorom 25/16 zauzimaju peto mesto Zapadne konferencije. Naredni meč igraju već sutra uveče protiv Nju Orleansa.