Šveljo asistirao, Avdić pogađao

Odličan vikend somborskih srpskoligaša. Od maksimalnih šest bodova osvojili su četiri. Jesenji vicešampion Srpske lige Vojvodine „petardom“ je otvorio drugi deo sezone. Fudbaleri sa Gradskog stadiona ugostili su Slobodu iz Novih Kozaraca. Od starta su fudbaleri Radničkog 1912 napali protivnika, što je rezultiralo sa dve odlične prilike u prvih devet minuta utakmice. U oba slučaja u gol šansama je bio Igor Antunić, međutim, odličnim intervencima golman gostiju Živkov je spašavao svoju ekipu. Ipak, dva minuta kasnije je „kapitulirao“. Šveljo je lažnjakom izbacio trojicu protivničkih igrača, uposlio Radovanovića, ovaj vratio povratnu, a kada su svi očekivali njegov šut, usledilo je proigravanje za Avdića, koji rutinski sa desetak metara loptu sprovodi u mrežu. Desetak minuta kasnije u gol prilici je bio i štoper Unković, ali je njegov šut glavom završio iznad prečke. U 25. minutu neprijatna situacija pred domaćim golom. Pehilj je bio neoprezan, Erdeljan iskoristio poklon loptu, ušetao u peterac, uputio šut, međutim štoperi domaćeg tima su adekvatno reagovali i otklonili opasnost. U poslednjih pet minuta prvog poluvremena još dve prilike gostiju. Nakon greške Unkovića šut je sa ivice kaznenog prostora oprobao Galić, međutim Pehilj je bio na mestu. U poslednjim trenucima nakon nove greške domaće odbrane u gol šansi je bio i Savić, odlično je šutirao sa desetak metara, ali fantastičnom intervencijom mladi Filip Pehilj sprečava izjednačenje. Pauza je prijala domaćim igračima. U nastavku susreta su zaigrali bolje, angažovanije, što je rezultiralo sa četiri gola u mreži gostujućeg golmana. U sedmom minutu nastavka prednost je duplirana. Slavuljica je dijagonalom odlično pronašao Antunića, ovaj se sjurio prema golu Živkova, Ćulibrk ga obara i sudija pokazuje na „kreč“. Siguran realizator bio je kapiten domaćih Ognjen Šveljo. Samo tri minuta kasnije na semaforu već je bilo 3:0. Šveljo je odlično izneo loptu iz svog kaznenog prostora, zatim uposlio Antunića koji je još brže pobegao svom čuvaru, kontru je ispratio Avdić, kojem nije bilo teško da loptu sprovede u mrežu. Sredinom drugog dela Dučić je započeo akciju, Šveljo odlično proigrao Avdića, koji je ponovo rutinski loptu sproveo u mrežu. U 71. minutu najbolji pojedinac susreta, Ognjen Šveljo asistira Milisavljeviću za konačnih 5:0. Do kraja utakmice domaćin ne pripretio preko Radovanovića, koji je oprobao šut iz daljine, međutim Živkov je intervenisao i loptu sproveo u korner. Narednog vikenda Radnički 1912 gostuje u Sakulama, gde će odmeriti snage sa domaćim Borcem. Sloga je gostovala u Banatskom Velikom Selu. Čonopljanci su uspeli da se sa gostovanja vrate neporaženi. Utakmica je završena bez golova. U narednom kolu u Čonoplji gostuje „fenjeraš“ iz Perleza, što će biti prilika za nova tri boda i beg iz opasne zone.