Mihajlo Stolić osvojio drugo mesto u Turskoj

Mihajlo Stolić uspeo je u svom debitanskom nastupu na UCI trkama da osvoji postolje na etapi, ali i najvažnije u generalnom plasmanu. Etapnu trku Velo Alanya 2021. biciklisti S Team-a odvezli su u vidu regionalne ekipe Lotus, zajedno sa Lotus biciklističkim klubom iz Pečuja i biciklističkim klubom Spartak iz Subotice. Saradnja koja traje već nekoliko godina, dobila je ove sezone najzapaženiji rezultat u vidu UCI postolja, gde je srpsko-mađarski tim odlično funkcionisao u toku celog takmičenja. Bio je to prvi klupski nastup S Team-a u Aziji i u drugoj deceniji postojanja kluba. Mihajlo Stolić, Nemanja Marković i Mihajlo Bolić (BK Spartak) bili su članovi našeg kluba koji su odvezli  trku i doprineli ovom velikom uspehu. Prvog dana vozila se drumska etapa u dužini od 101 kilometar u kojoj je Stolić osvojio osmo mesto u sprinterskoj završnici u konkurenciji 66 biciklista. Klupski drugari Marković i Bolić imali su pehove sa padovima i povredama te su trku i pored velikih problema uspeli da završe. Drugog dana u vožnji na hronometar u dužini od 6.3 km na kojem je Stolić osvojio treće mesto, koje mu je i donelo neverovatno drugo mesto u generalnom plasmanu. Marković je drugu etapu završio kao 40-ti, a Bolić kao 50-ti, što im je bilo dovoljno za 42. odnosno 52. mesto u ukupnom poretku. Veliki rezultat i velika potvrda kvaliteta i Mihajla i naših takmičara, ali i naših napora kao kluba da našoj deci obezbedimo što bolje uslove za napredak i razvoj. Svakako da bez velike finansijske podrške i roditelja ovakav jedan projekat ne bi bio moguć, ali mi smo oduvek bili i jesmo pre svega tim. Bio je ovo naš prvi azijski klupski nastup i nema lepše nagrade nego kad se napravi ovako veliki razultat – stoji na kraju klupskog saopštenja.