Zasluženi trijumf Letećih Holanđana

Futsaleri Žak Juniora pretrpeli su prvi poraz u šampionatu Futsal lige Vojvodine – grupa Zapad. Oni su sinoć u Sportskoj hali u Riđici ugostili ekipu Letećih Holanđana iz Vrbasa. Gosti su pitanje pobednika rešili tokom prvog poluvremena kada su poveli sa 5:0. Vrbašani su poveli već u osmom minutu nakon gužve u petercu domaćeg tima golom Radovića. Par minuta kasnije na semaforu je već bilo 3:0. Perović je duplirao prednost svog tima, da bi Martin Šmit udarcem sa distance matirao uspavanog Molnara. Domaći su u tom delu utakmice promašili tri zicera. U odličnim prilika su bili Vuković, Mladen Vuković i Vujin. U poslednjem minutu prvog dela Perović i Avdalović su dokusurili protivnika. U nastavku bolja igra Žak Juniora. Srđan Vuković je smanjio iz slobodnjaka na startu drugog dela. Nastavili su domaći sa pritiskom, međutim Vukelić gubi loptu na sredini terena, a Koprivica odmah kažnjava poklon grešku. Bogunović i Vujin su nakon odličnih akcija smanjili na 6:3. Riskantna igra sa golmanom/igračem se nije isplatila, pa je Koprivica sa svojim drugim uzastopnim golom povećao prednost svog tima. Do kraja susreta po jedan gol na obe strane. Vidaković je pogodio za Žak Junior, a Dragnić je postavio konačnih 8:4. Uzrok poraza svakako treba tražiti i u nedovoljnom broju igrača u rosteru uzrokovanom odsustvu petorice igrača, kao i velikoj nervozi domaćih igrača. Somborci su i dalje prvi tim lige sa šest bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca iz Vrbasa. U narednom kolu su slobodni, a nakon toga u poslednjem prvenstvenom kolu sledi im gostovanje fenjerašu iz Futoga. Nakon toga kreće baraž i borba za mesto koje vodi u viši (Druga liga Srbije) rang.

Žak Junior – Leteći Holanđani 4:8 (0:5)

Žak Junior: Molnar, Vukelić, Bogunović, S. Vuković, Vujin, M. Vuković, Vidaković.

Leteći Holanđani: Marojević, A. Šmit, Perović, Jakšić, Lazetić, M. Šmit, Radović, Koprivica, Marković, Dragnić, Danilović, Avdalović.