Sombor i Dalmatinac bez bodova

Somborski rukometni klubovi koji nastupaju u četvrtom rangu (Druga liga Sever) ovog vikenda nisu imale uspeha. Sombor je na domaćem parketu poražen od vršačke Mladosti, dok je Dalmatinac izgubio na gostovanju od Vojvode Stepe. U susretu Somboraca i Vrščana neizvesnost je trajala do 22. minuta. Do tog momenta, ekipe su se smenjivale u vođstvu, igralo „gol za gol“. Ipak, gosti prvi deo meča završavaju sa serijom 5:1, te na odmor odlaze sa viškom od četiri gola. U nastavku susreta uspešno su održavali stečenu prednost, te se pitanje pobednika nije dovodilo u pitanje. Najefikasniji igrač na utakmici bio je Nikola Petrović (Mladost) sa sedam pogodaka. U poraženom timu istakao se Danijel Kokrehelj sa golom manje. Riđičanci su gostovali lideru prvenstva. Gosti su tokom većeg dela prvog poluvremena imali prednost od dva do tri gola, da bi u finišu domaći tim stigao do egala. Lider je na startu drugog dela stigao do +4, koje je uspešno sačuvao do kraja utakmice. U domaćem timu Milenko Vujović je sedam puta pogađao mrežu gostuju, dok se u dresu Dalmatinca istakao Strahinja Ležajić sa deset pogodaka. Tabela … Narednog vikenda Dalmatinac će dočekati Crepaju, dok će Sombor gostovati novosadskoj Slaviji.

Sombor – Mladost (Vršac) 15:23 (7:11)

Sedmerci: 2/3 (Sombor). 3/4 (Mladost).

Isključenja: 10 minuta (Sombor). 14 minuta  (Mladost)

Sombor: Cvetković 2, Blagojević, Zorić 3, Pfejfer, Ošap, Vezmar, Todorović, Plećaš 2, Janković 1, Kokrehelj 6, Mesaroš 1, Gucunja, Aćić.

Mladost: Šojić 4, Kavač 4, Radak, Špan, Karčakovski 2, Jovanov, Babić 1, Petrović 7, Đurđević 5, Živan.

Vojvoda Stepa – Dalmatinac 28:25 (15:15)

Sedmerci: 3/3 (Vojvoda Stepa). 2/5 (Dalmatinac).

Isključenja: 14 minuta (Vojvoda Stepa). 4 minuta (Dalmatinac).

Vojvoda Stepa: Bezbradica, Z. Mrakić, Milenko Vujović 7, Bjelica 1, D. Mrakić 2, Klać 5, Cvekić, Podinić, Milan Vujović, Mazalica, Koljević, Zukić 3, Gligić 5, Babić 5.

Dalmatinac: Dragić, Vojvodić 2, Pantović 2, Šveljo, Ležajić 10, Vagić 1, Meseldžija 1, Olujić, Simić, S. Macura 4, Gardijan 2, Milanko 3, Končarević.