Odbojkaši stigli do prvog boda

Sombor – Mladost (NP) 2:3 (29:27, 25:21, 23:25, 20:25, 13:15).

Odbojkaši Somboru bili su nadomak iznenađenja u 13. kolu Druge regionalne lige Sever. Naime, oni su juče ugostili drugoplasirani tim lige Mladost iz Nove Pazove. Domaći odbojkaši su odlično ušli u meč i na opšte iznenađenje dobili su prva dva seta. Posebno je interesantan bio prvi koji su Somborci dobili nakon velike borbe na razliku. Gosti se nisu predavali ni nakon gubitka drugog seta. Pojačali su ritam, te uz dosta sreće prvo smanjili na 2:1 u setovima, a nakon toga i izjednačili. Meč je odlučen u petom setu. Igrači Mladosti su bili prisebniji u završnici seta odnosno meča, te su uz dosta muke slavili sa konačnih 3:2. Ekipa iz Sombora je tako stigla do prvog boda u ovogodišnjem šampionatu, mada su i dalje bez pobede nakon trinaest odigranih mečeva. Narednog vikenda će putovati u Novi Sad, gde će odmeriti snage sa domaćom Vojvodinom NS Seme 3. Mlađe selekcije somborskog kluba nastavljaju sa odličnim nastupima. Pioniri imaju maksimalni učinak. Ovoga vikenda su odigrali prvo kolo novoformirane lige koja se igra po jednokružnom bergerovom sistemu. Ugostili su i pobedili maksimalnim rezultatom SK Volej. U narednom kolu će putovati u Klek. Kadeti su upisali treću uzastopnu pobedu. Nakon što su pobedili Mladost iz Turije i Vrbas, u trećem kolu su na gostovanju savladali (3:0) i subotički Spartak. Juniori su nakon šest odigranih kola na drugom mestu grupe A iza ekipe Srem Iton iz Sremske Mitrovice.