Vizardsi ponovo bolji

Denver – Vašington 110:112 (Q1 – 22:26, Q2 – 32:30, Q3 – 34:32, Q4 – 22:24).

Denver Nagetsi pretrpeli su četvrti poraz u šestoj utakmici u nizu, a drugi put od tima iz Vašingtona u poslednjih osam dana. Viđena je zanimljiva utakmica, puna preokreta. Gosti su prvu osetniju prednost imali sredinom druge deonice kada su se serijom 9:0 odlepili na +12. Nagetsi su uzvratili i za svega nekoliko minuta preokrenuli rezultat (54:51), međutim na odmor su otišli sa košem zaostatka. Tokom trećeg dela su bili u konstantnom zaostatku, ali su na kraju ipak uspeli da pred ulazak u poslednjih 12 minuta izjednače. U završnici velika neizvesnost, obe ekipe su se smenjivale u vođstvu. „Grumenje“ nije uspelo da prelomi meč, dok su Vizardsi uspeli u samoj završnici da dođe do četiri poena viška, koje su na kraju i sačuvali. Treba istaći i da je u poslednjim sekundama meča Kampaco promašio trojku za pobedu svog tima. Nakon novog poraza Denver (17/15) se nalazi na osmom mestu Zapadne konferencije. Najbolji pojedinac u sastavu domaćeg tima bio je Marej sa 34 pogotka. Nikola Jokić je za 37 minuta koliko je proveo na parketu ubacio 24 poena, a imao je i 11 skokova, sedam asistencija, dve blokade. Porter je meč završio sa 18, a Moris sa 12 poena. Sa druge strane ponovo je odličan učinak ima Bil sa 33 poena. Naredni meč ekipa iz Kolorada igra u nedelju protiv Oklahome.