Odigran prvi turnir Floor Hockey „Zlatne serije“

Proteklog vikenda Bački Brestovac bio je domaćin ovogodišnjeg prvog turnira Floor hockey „Zlatne serije“ koja se igra u sklopu Prvenstva Srbije. Takmičenje je odigrano u dve kategorije U12 i U18, ali na žalost bez prisustva publike zbog mera koje su na snazi u celoj državi. U kategoriji U12 prvo mesto osvojio je tim Arena Black iz Ruskog Krstura, srebro je osvojila ekipa Emeralds iz Kljajićeva, dok je bronzanu medalju osvojio tim Takko Lions iz Bačke Topole. U kategoriji U18 učestvovale su četiri najbolje ekipe u Srbiji, Alligators iz Sombora, Tigers iz Bajmoka, Predators iz Vrbasa i ekipa Red Eagles (bivša Arena) iz Sombora. Sve četiri ekipe nastupile su u novim sastavima i sa nekoliko pojačanja u odnosu na Vojvođansku ligu koju su odigrali prošle jeseni. Čitav turnir je bio zaista sjajan, video se ogroman napredak u igri kod svih timova, a najbolje su se snašli „Tigrovi“ koji su po prvi put u istoriji kluba osvojili zlatnu medalju na jednom turniru i to bez poraza uz samo jedan jedini primljeni gol. Za drugo iznenađenje pobrinuli su se „Predatori“ koji su u polufinalu uspeli da iznenade „Aligatore“ i slave rezultatom 4:2 za plasman u finale i kasnije zasluženo osvoje srebrnu medalju. „Aligatori“ su odigrali dobar turnir, svaki igrač je ostavio srce na terenu, ali nedostatak beka u drugoj liniji na ovom turniru bio je ogroman problem za koji jednistavno nisu imali rešenje i to ih je verovatno koštalo boljeg plasmana. U borbi za bronzanu medalju Aligatori su savladali svog najvećeg rivala ekipu Red Eagles rezultatom 10:1. Savladali su odličnu ekipu sa kojom su u prošlosti odigrali mnogo finala na raznim turnirima i najavili da će ovaj rivalitet i u budućnosti biti jedan od najvećih u Srbiji u ovom sportu. Za najboljeg igrača (MVP) turnira proglašen je Branislav Sivić iz ekipe Tigers.