„Grumenje“ bolje od Portlanda

Denver – Portland 111:106 (Q1 – 34: 25, Q2 – 23:32, Q3 – 21:21, Q4 – 33:28).

Denver Nagetsi uspeli su da upišu novu pobedu u NBA šampionatu pošto su rano jutros savladali ekipu Portlanda. Nakon izjednačene igre tokom celog meča, ekipa iz Kolorada je tek u finišu uspela da prelomi utakmicu. Domaćinu je pripala prva deonica, dok su gosti uzvratili u drugoj, pa je na poluvremenu bio egal. Treća četvrtina identična, te se u poslednjih dvanaest minuta ušlo sa rezultatom 78:78. Sredinom poslednje deonice Nagetsi su serijom 8:0 poveli 101:92 i time praktično rešili pitanje pobednika. Gosti su se trojkom Entonija približili na minus tri, međutim, Marej je sa linije penala postavio konačan rezultat. Nikola Jokić je ponovo bio dominantna figura u pobedničkom timu. Ubacio je 41 pogodak, a imao je i po pet skokova i asistencija. Ispratili su ga Marej sa 24, Porter mlađi sa 12 i Nađi sa 10 koševa. Sa druge strane odlični su bili Lilard i Entoni koji su postigli 25 odnosno poen manje. Džouns i Trent su ubacili po 18, dok je Kanter postigao dva koša manje. „Grumenje“ imaju skor 17/14 i nalaze se na sedmom mestu Zapadne konferencije. Naredni protivnik biće im Vašington, utakmica je na programu u petak, dok će se dva dana kasnije sastati sa Oklahomom.