Pobeda Volejstarsa u Futogu

Futog West – Volejstars 2:3 (25:19, 22:25, 19:25, 25:16, 10:15).

Odbojkašice Volejstarsa napravile su iznenađenje kola. One su u 12. kolu Druge lige Sever na gostovanju u Futogu savladale trenutno četvrtoplasirani tim lige. Meč je nakon velike neizvesnosti odlučen u taj-breku. Domaći sastav je poveo nakon prvog seta. Gošće su se stabilizove, pojačale su servis i blok na mreži, što je brzo rezultiralo sa promenom rezultata. Futog West se ne predaje i prilično lako stiže do izjednačenja (2:2) u setovima. Igračice iz Sombora su u petom odlučujućem setu imale više  mirnoće i koncentracije, što im je omogućilo da stignu do važnih bodova koji će im mnogo značiti u borbi za opstanak. U narednom kolu dočekuju vodeći tim lige, ekipu NS Volej Team koji u dosadašnjem prvenstvu ima samo jedan poraz. Odbojkaši Sombora sa druge strane upisali su dvanaesti poraz u prvenstvu Druge lige Sever. Ovoga vikenda gostovali su u Kulpinu, gde su odmerili snage sa trenutnim liderom prvenstva. Domaćin je rutinski, bez većih problema upisao novu, četvrtu vezanu pobedu. Slavili su maksimlanim rezultatom 3:0 (25:19, 25:22, 25:18). Narednog vikenda u Somboru gostuje drugoplasirana Mladost iz Nove Pazove.