Jokić pogađa, Denver gubi

Košarkaši Denver Nagetsa pretrpeli su treći uzastopni poraz u NBA šampionatu. Oni su rano jutros poraženi od Milvoki Baksa sa 125:112 (Q1 – 42:37, Q2 – 20:22, Q3 – 26:34, Q4 – 24:32). Domaći košarkaši su dobro otvorili susret, dobili prvu deonicu, a malu prednost su zadržali do odlaska na odmor. Drugo poluvreme u potpunosti je pripalo gostima, koji su obe četvrtine rešili u svoju korist sa po +8. Ekipa iz Kolorada je pokušavala da stigne prednost, ali su igrači Milvokija ponovo ponovo stigli do dvocifrene prednosti i time su prelomili susret. Nagetsima nije pomogla još jedna odlična partija Nikole Jokića koji je meč završio sa 35 poena, 12 skokova i šest asistencija. Vil Barton je meč završio sa 24 poena, dok je Milsap pridodao 14. Marej se vratio nakon povrede sa 11 poena, dok je Moris postigao koš više. U pobedničkom timu Adetokumbo je bio najefikasniji sa 30 poena. Nakon novog poraza Nagetsi su pali na osmo mesto Zapadne konferencije, a naredni susret igraju u četvrtak protiv Klivlenda.