Važna pobeda odbojkašica Volejstarsa

Odbojkašice Volejstarsa zabeležile su važnu pobedu u nastavku odbojkaškog prvenstva Druge lige Sever. One su u subotu gostovale u Sremskim Karlovcima, gde su nakon velikog preokreta pobedile ekipu Partizana. Domaće igračice su odlično otvorile utakmice i brzo osvojile prvi set. U drugom je viđeno puno uzbuđenja na parketu, velika borba oba tima, a više sreće u samom finišu imale su domaće igračice, koje su drugi set rešile u svoju korist sa 27:25. Nesrećan gubitak drugog seta kao da je probudio gošće, koje su u nastavku meča zaigrale puno bolje. Odličnom igrom u polju, sigurnim servisima i črstim blokom na mreži rešavaju treći i četverti set u svoju korist i tako dolaze do željenog izjednačenja. U odlučujućem setu viđena je velika borba za svaki poen. Obe ekipe su želele do važnih bodova, međutim više sreće su imale gošće iz Sombora. Sve u svemu zaslužena pobeda somborskih odbojkašica na važnom gostovanju, koje su ovom pobedom pobegle sa začelja tabele. Ovo je inače treća pobeda somborskog tima u poslednja četiri duela. Narednog vikenda u Somboru će gostovati ekipa novosadske Slavije. Odbojkaši Sombora poraženi su na gostovanju u Bačkom Petrovcu od ekipe Mladosti. Domaćin je bez većih problema upisao treću prvenstvenu pobedu, dok su Somborci upisali deveti poraz i trenutno su jedini tim koji nije izvojevao pobedu u ovogodišnjem šampionatu. Narednog vikenda će ugostiti novosadski Dunav Volej.

Partizan – Volejstars 2:3 (25:22, 27:25, 19:25, 9:25, 15:17)

Mladost (BP) – Sombor 3:0 (25:18, 25:20, 25:18)