Druga neuspela provera

Fudbaleri Radničkog 1912 izgubili su i u drugom kontrolnom susretu. Nakon poraza (3:1) od superligaša sa Zlatibora, juče su Sportskom centru FSS-a u Staroj Pazovi poraženi od 1. maja iz Rume. Somborski tim je nastupio sa dva tima koji su odigrali po jedno poluvremene. Rumljani su poveli već u desetom minutu iz kaznenog udarca koji je skrivio kapiten Goronjić. Siguran realizator sa bele tačke bio je Radišić. Avdić je poravnao rezultat sredinom prvog dela. Tri minuta pre odlaska na odmor Sučak je doveo svoj tim u novu prednost. U osmom minuta nastavka Spasić je povisio na 3:1, da bi u 60. minutu Ognjen Šveljo smanjio na 3:2 što je bio i konačan rezultat susreta. Imali su Somborci do kraja susreta nekoliko prilika za izjednačenje, međutim zbog sebičnosti pojedinih igrača prilike su otišle u nepovrat. Za Radnički 1912 su nastupili: Pehilj, Radovanović, Stojaković, Unković, Goronjić, Slavuljica, Dučić, Antunić, Avdić, Goranović, Pjošta. U nastavku su zaigrali: Ićitović, U. Lazić, Bačić, Grgić, Despotović, J. Lazić, Aćimović, Molnar, Šveljo, Milisavljević. Čonopljanska Sloga ugostila je juče Bačku iz Pačira. Meč je završen bez pobednika. Viđeno je četiri gola, po dva u oba poluvremena. Gosti su na odmor otišli sa prednošću od 2:0. Oba gola za goste iz Pačira postigao je Dragan Krkajlić. U nastavku susreta Đorović i Purić su poravnali rezultat. U Odžacima su se sastali domaći Tekstilac i Bačka 1901 iz Subotice. Gosti su poveli na startu susreta preko Milivoja Krmara, povratnika u redove „crveno – belih“ iz Subotice. Domaćin je izjednačio u poslednjem minutu susreta golom Vladimira Prelića sa bele tačke. Fudbaleri Radničkog su gostovali u Novom Sadu, gde su odmerili snage sa ekipom RFK NS 1921. Domaćin je ubedljivo slavio sa 7:0. Dvostruki strelci za Novosađane su bili Grković i Janjić, dok su se po jednom u strelce upisali Leđenac, Polić i Ilijan.