Jokić i Marej bez podrške saigrača

Nikola Jokić statistika protiv Jute - slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

Denver – Juta 105: 109 (Q1 – 31:32, Q2 – 27:21, Q3 – 21:28, Q4 – 26:28).

Košarkaši Denvera poraženi su na domaćem parketu od ekipe Jute. Gosti su bili bolji rival tokom čitavog susreta, dobili su tri od četiri četvrtine i zasluženo su zabeležili devetu prvenstvenu pobedu. Juta je na samom startu susreta stekla dvocifrenu prednost. Istu su održavali do sredine druge četvrtine. Ipak, domaća ekipa je do odlaska na odmor preokrenuo rezultat i na odmor otišla sa prednošću od pet poena. U nastavku je viđena izjednačena igra oba tima, ali su gosti bili za nijansu bolji. Prišli su Nagetsi na 103:102 posle trojke Herisa. Bilo je potom i 107:105, posle koša Mareja. Ipak, Gober je zakucavanjem stavio tačku na ovaj meč sekundu pre kraja. Srpski centar Nikola Jokić je u porazu svog tima zabeležio 35 poena, 14 skokova i 9 asistencija. Ispratio ga je Marej sa 30 koševa, dok su svi ostali igrači Nagetsa meč završili sa jednocifrenim brojem poena. U ekipi Džezera najefikasniji bio je Klarkson sa 23 poena, dok je Mičel ubacio pet manje. Bogdanović je postigao 17, Gober 15, a Konli 14 poena. Dvocifren je bio Nijang sa 11 koševa. Denver je zabeležio sedmi poraz nakon 13 odigranih mečeva. Naredni meč igraju u sredu protiv Oklahome.