Završen jubilarni Kup Nacija

Sombor je protekle nedelje bio domaćin desetog po redu Kupa nacija za žene u boksu. U protekla dva dana održano je dvadeset finalni mečevi u sve četiri uzrasne kategorije. Naša zemlja je u samoj završnici imala jedanaest takmičarki. Naše reprezentativke osvojile su ukupno po pet zlatnih i srebrnih odličja. Među njima bila je i Aleksandra Tepavac, bokserka somborskog kluba. Ona je u omladinskoj welter kategoriji (69 kg) pobedila Hrvaticu Ivanu Brkljaču, prekidom u drugoj rundi. Pored nje, najsjajnije medalje osvojili su i: omladinke Sara Ćirković ((51 kg) i Sara Škapik (60 kg), kao i seniorke Nina Radovanović (51 kg) i Milena Matović (81 kg). Srebro je pripalo: školarki Saši Berklović (46 kg), juniorkama Dragani Jovanović (52 kg) i Željani Amidžić (80 kg), omladinki Anđeli Ilić (51 kg) i seniorki Jeleni Zekić (54 kg). Reprezenciji naše zemlje po rezultatima u sve četiri uzrasne kategorije pripala je nagrada najbolji tim turnira, a osvojeno je i treće mesto u seniorskoj konkurenciji, iza neprikosnovene selekcije Kazahstana, koja je po peti put osvojila Kup nacija i reprezentacije Turske. U pojedinačnoj konkurenciji nagrade su osvojili: Viktorija Jilkova – Češka (školarka), Katrin Ivanova – Češka) (junirka), Aleksandra Tepavac – Srbija (omladinka), Busenas Surmeneli – Turska (najbolja strana bokserka), Nina Radovanović – Srbija (najbolja srpska bokserka). Za najboljeg sudiju proglašen je Ljubomir Krstin – Srbija, dok je Yerik Algabek – Kazahstan dobio priznanje za najboljeg trenera. Nenad Borovčanin, predsednik Bokserskog saveza Srbije nagradio je plaketom za pokroviteljstvo turnira gradonačelnika Sombora Antonija Ratkovića. Da podsetimo, učešće na turniru uzelo je preko 70 takmičarki iz 12 zemalja u sve četiri uzrasne kategorije. Svi mečevi su održani u Gradskoj hali Mostonga, bez prisustva publike i uz poštovanje svih mera zaštite.