Ponovo falio skok do tripl-dabla

Filadelfija – Denver 103:115 (Q1 – 26:28, Q2 – 25:30, Q3 – 21:35, Q4 – 31:22).

Košarkaši Denvera savladali su sinoć ekipu Filadelfije. Iako su nastupili bez nekoliko igrača, tokom većeg dela susreta viđena je izjednačena igra oba tima. Denver je poveo u ranoj fazi meča sa +7. Serijom 13:5 Filadelfija je na kratko povela (19:20). Do kraja prve deonice igralo se koš za koš. U uvodnim minuta druge četvrtine viđena je izjednačena igra oba tima, da bi poenima Morisa i Herisa ekipa iz Kolorada stekla +5. Usledio je ekpresni odgovor ekipe iz Pensilvanije koji mini serijom dolazi do +2 (37:39). U tim trenucima odličnu partiju na parketu u domaćem sastavu pružali su mladi Meksi i Džo. Sa druge strane odličan je bio Heris koji je da dve vezane trojke omogućio svom timu prednost od 50:45, a pridružio mu se i Nikola Jokić sa šest poena. Zahvaljujući njima Nagetsi na odmor odlaze sa +7 (58:51). U nastavku susreta Heris pogađa još dve trojke, Marej jednu i „Grumenje“ vrlo brzo stiče nedostižnih +17, da bi najveću prednost imali na kraju treće četvrtine, kada je bilo 93:72. U poslednjih dvanaest minutu trener Denvera uveo je rezerviste, što su domaći iskoristili i ublažili poraz. Nikola Jokić je ubacio 15 poena, a imao je i devet skokova i 12 asistencija. Heris je bio najefikasniji sa 21 poenom, dok su Barton i Marej postigli po 14 poena. Na drugoj strani istakli su mladi Meksi, koji je meč završio sa 39 pogodaka, dok je Džo pridodao 13. Denver trenutno ima skor od četiri pobede i pet poraza, a naredni meč igraju u ponedeljak protiv Njujorka.