Uspešan start u Kupu

Proteklog vikenda startovalo je futsal Kup takmičenje za područje naše pokrajine. Klub malog fudbala Žak Junior je u prvoj fazi takmičenja gostovao u Kuli, gde je odmerio snage sa domaćim Hajdukom. Somborski tim je bez većih problema ubedljivo trijumfovao sa 11:2 (4:2). Gosti su silovito krenuli od samog starta, stvarili prilike, ali nisu mogli da zatresu domaću mrežu, koju je fantastično čuvao raspoloženi golman Petar Bjekić. Nakon odlično izvedene kontre u 12. minutu Hajduk dolazi u vođstvo golom Bogićevića. To nije omelo goste koji su tri minuta kasnije uspeli da poravnaju rezultat preko Vujina, a već u 17. minutu i da povedu golom kapitena Slobodana Bojića. U 19. minutu na semaforu je već bilo 4:1 za goste, a strelci su bili Vukelić i Vuković. U poslednjim sekundama prvog dela Hajduk je smanjio preko Paleksića, koji je uhvatio na spavanju golmana Molnara. Nakon pauze, somborski futsaleri su nastavili u istom ritmu, što je rezultiralo sa još sedam pogodaka u mreži Kuljana, a koju su redom tresli Vukovića i Vidaković po dva puta, te Bojić, Radmanović i Slavuljica. U narednoj fazi Žak Junior dočekuje subotički Spartak. Susret bi trebalo da se odigra u ponedeljak, 7. decembra od 21 čas u Gradskoj hali Mostonga. Ukoliko uspešno prebrode i ovu prepreku u četvrfinalu ih čeka bolji iz duela Leteći Bajmočani – Leteći Holanđanin.