Završena „Zlatna rukavica“

Nakon tri dana, u nedelju je završena 63. „Zlatna rukavica“. Poslednjeg takmičarskog dana po rasporedu je trebalo da je održale šest finalnih borbi. U prvom meču večeri Ukrajinac Trofimenko slavio je (4:1) nad Alžircem Ousamom. Potom je u ring ušao nama dobro poznati Kubanac Moja Jangel, koji je poslednjih meseci trenirao i uspešno boksovao za Bokserski klub Sombor. On je u kategoriji do 63 kg nakon velike borbe i neizvesne borbe pobedio (3:2) Ukrajinca Jurija Šestaka. Iskusni Vahid Abas koji je ovoga puta nastupao pod zastavom Srbije u finalu velter kategorije (69 kg) je bio ubedljiv (4:1) protiv Alžirca Kramova. U finalu srednje kategorije Ukrajinac Ribalko je pobedom 3:2 nad Younsom (Alžir) osvojio najsjajnije odličje. Poslednja dva finalna meča u teškoj (Milovac – Mirončikov) i super teškoj (Veletić – Chouaib) kategoriji nisu održana. Za pobednike su proglašeni Mirončikov (Srbija) i Chouaib (Alžir). U dodatna dva meča Fedorov (Srbija) – Yahia (Alžir) i Jovanovski (Makedonija) – Biset Kuba). Fedorov je dobio meč sa 4:1, dok je somborski Kubanac maksimalnim rezultatom savladao Makedonca. Za najboljeg boksera 63. „Zlatne rukavice“ proglašen je Vahid Abasov, dok je najbolji tehničar Moja Jangel. Najbolji meč turnira je finalni susret srednje kategorije Ribalko (Ukrajina) – Younsom (Alžir). Najbolja reprezentacije je ekipa Srbije sa 11 odličja (po dve zlatne/srebrne i sedam bronzanih).