Omladinci Žak Juniora remizirali na startu prvenstva

Omladinci Žak Juniora remizirali su u drugom kolu Omladinske futsal lige Vojvodine – grupa A sa ekipom Letećih Bajmočana 4:4 (2:2). Viđena je zanimljiva i neizvesna utakmica, ekipe su se smenjivale u vođstvo, ali na kraju zaslužena podela bodova. Gosti su poveli već u drugom minutu preko Radulovića. Domaći su ekspresno preokrenuli rezultat preko Jovana Pantelinca, golovima u trećem odnosno četvrtom minutu. Sredinom prvog poluvremena Kolak je izjednačio nakon odlične akcije svog tima. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor. U nastavku susreta igrači Žak Juniora su imali dve odlične prilike preko Petra Drvara, ali nažalost u prvom pokušaju se isprečila stativa, dok je u drugom pokušaju golman gostiju bio prisebniji. Kako to obično biva sledi kazna. Gosti prave dve odlične kontre i preko Milićevića i Todorovića preokreću rezultat u svoju korist. Pet minuta pre isteka regularnog dela Krstić smanjuje rezultat na 3:4. Gosti iz Bajmoka su pokušali da čuvaju stečenu prednost, često su odugovlačili sa igrom, ali na kraju im se to obilo o glavu. U poslednjim sekundama meča golmana Šuša kreće u napad, zaobilazi dva protivnička igrača na sredini terena, pravi dupli pas sa Štimcem, a potom u padu matira gostujućeg golmana Vitkovića za konačnih 4:4. U narednom kolu Žak Junior gostuje u Kuli, gde će se sastati sa vršnjacima Hajduka. Meč je na programu u subotu, 21. novembra od 19 časova. Da podsetimo, u prvom kolu somborski tim je bio slobodan.

Žak Junior – Leteći Bajmočani 4:4 (2:2)

Strelci: Pantelinac 2, Krstić, Šuša (Žak Junior). Radulović, Kolak, Milićević, Todorović (Leteći Bajmočani).

Žak Junior: Šuša, Drvar, Ralević, Štimac, Pantelinac, Carić, Krstić.

Leteći Bajmočani: Vitković, Radulović, Kolak, Lukić, Milićević, D. Tosenberger, F. Tossenberger, Todorović.