Rvači Radničkog najuspešnija ekipa Srbije u uzrastu U11

U subotu, 31. oktobra rvački klub „Radnički“ Sombor je bio domaćin I Kupa Srbije u rvanju grčko – rimskim stilom za uzrast (U11), kao i Memorijalnog turnira „Ivan Frgić – Žuti“ za uzrast (U9). Najtrofejniji somborski sportski kolektiv odao je još jednom počast svom najistaknutijem članu. Rvači Radničkog za uzrast (U11) su osvojili ukupno pet medalja, jednu zlatnu i četiri srebrne. Zlatnu medalju osvojio je Nikola Gunj u kategoriji do 60 kg. Srebrne medalje osvojili su Jovan Kosovac (do 34 kg), Nemanja Lončarević (do 37 kg), Mladen Batalo (do 50 kg) i Luka Katanić (do 60 kg). Peta mesta zauzeli su Miloš Ranisavljević, Uroš Ilić i Dušan Subotić. Bez plasmana ostali su Daniel Šokčić i Nikola Subotić. Po rečima trenera somborskog kluba Igora Frgića i Milana Marića rvači Radničkog su u generalnom plasmanu bili najuspešnija ekipa Srbije na takmičenju te su pohvalili sve takmičare koji su se borili i pokazali da rvači “Radničkog” ima odličnu mladu ekipu pred kojom je odlična budućnost. U uzrastu (U9) osvoje su dve medalje. Zlatnom medaljom (do 22 kg) okitio se Adrian Dobi, dok je bronzani bio Marko Petrović. U borbi za medalju borio se i Rade Šumonja koji se na kraju osvojio peto mesto. Kako se navodi u klupkom saopštenju, mnogobrojni gosti i takmičari otišli su kući prezadovoljni, a svaki takmičar je dobio majicu sa likom Ivana Frgića. Takmičenju je prethodio odlazak na večno počivalište Ivana Frgića, a njegov grob su posetili članovi porodice sin Igor, unuci Adriana i Filip, prijatelji i saradnici. Predsednik kluba Vladimir Krstić ovom prilikom zahvalio bi se ljubiteljima sporta, vlasnicima firmi koji su pomogli da se ovaj turnir organizuje, među kojima su ZZ Ravangrad, IGB Automotive iz Inđija, Somborelektro, Džimi Commerce Prigrevica, Anakonda Security, Omladinska zadruga Mladost Srbije. Takođe zahvalnost ide i Sportskom centru “Soko” i gradu Somboru koji svaki put nesebično pomognu našem klubu. Turnir je okupio 85 takmičara iz 14 klubova.