AMSK 025 nacionalni šampion države u automobilizmu

Sombor je protekle nedelje bio domaćin poslednje trke nacionalnog šampionata Srbije i Centralno Evropske Zone, koja je ujedno i odlučivala o titulama državnih prvaka. Kako se navodi u saopštenju Sportskog saveza grada Sombora trka je posle dve decenije nosila naziv „Batinska bitka 2020“,  po legendarnom takmičenju koje se vozilo na prostorima bivše Jugoslavije. Takmičenje je otvorio i zahvalio se klubu na održavanju manifestacije predsednik SUBNOR-a, gospodin Petar Grabež. Zahvaljući razumevanju i velikoj podršci Grada Sombora, Sportskog Saveza i prijatelja kluba uspeli smo da izgradimo najveću i najlepšu stazu u regionu koja je dobila zvanični sertifikat Međunarodne automobilske federacije da iduće godine bude domaćin Evropskog prvenstva. Kako ističu predstavnici somborskog kluba, ono što je bila želja i plan na kraju sezone je i ostvareno, jer je somborski klub postao državni prvak za 2020.godinu sa četiri nacionalna prvaka po kategorijama i ujedno najtrofejniji klub u Srbiji. U trci do 1200 cm3 trijumfovao je Goran Kemiveš, Čaba Drobina bio je najbolji u klasi do 1.400 cm3. Željko Mraović i Igor Milošević bili su najbolji u klasi do 1.600 sm3 odnosno 2.000 cm3. U generalnom plasmanu najbolji je AMSK 025 iz Sombora, ASK Driver bio je drugi, dok je treće mesto osvojilo ASU Syrmien Racing. Državni prvaci su postali : Goran Milić (1.200 cm3 – Korać automobili), Branko Bogovac (1.400 cm3 – ap Bogovac), Borislav Radosavljević (1.600 cm3 – AC Radosavljević).