Tri šestice na terenima prvog razreda

U mečevima desetog kola Međuopštinske lige Sombor – prvi razred viđeno je ukupno 26 golova. Najefikasniji meč odigran je u Sivcu, gde je domaći Polet “deklasirao” ekipu Aleksa Šantića sa 6:1. Mečevi Bratstvo 2019 – Kula i Lipar – Mladost završeni su identičnim pobedama domaćih ekipa od 6:0. Terekveš je bio bolji od Jedinstva iz Ribareva sa 3:0, dok je Hajduk u Staparu savladao Dunav iz Bačkog Monoštora sa 3:1. Susret između Omladinca i Dinama 1923 registrovan je službenim rezultatom, jer gosti nisu otputovali u Deronje.

Izveštaji sa svih mečeva ovog kola:

Polet – Aleksa Šantić 6:1 (0:1)

Strelci: Romić 2, Furtula 2, Đukić, Varga (Polet). Lazarević (Aleksa Šantić).

Žuti kartoni: S.Pejak, N. Pejak (Aleksa Šantić).

Polet: Đurišić, Kajtez, Čvokić (Mališić), Rovčanin (Maksimović), Romić, Furtula, Ilić (Varga), Đukić (Rašković), Koldžić, Grujin (Josović), Zejak.

Aleksa Šantić: Drašković (Merković), S. Pejak, Branežac, N. Tomić, N. Pejak, Simić (Sjeran), Ćeklić, Babić, Lazarević, Đokić (Kaluđerski), Trkulja.

Lipar – Mladost 6:0 (4:0)

Strelci: Banović, Janjić, Popović, Đukić, Lalić, Tutić (Lipar).

Žuti kartoni: /

Lipar: Zrakić, Đukić, Čestić, Mijić, Basarić, Marčetić (Živko), Avdalović, Lalić, Popović, Banović (Tutić), Janjić (Šegan).

Mladost: Rudakijević, Pištinjak, Hančar, Jokić, Fekete, Šuković, Jeličić, Sobek, Miloš Medojević, Soldat, Šuman.

Hajduk – Dunav 3:1 (3:1)

Strelci: Lazić 2, Pekez (Hajduk). Kurjakov (Dunav).

Žuti kartoni: Grbić, Staničkov (Hajduk). Leon Mrvičin, Đurišić, Brdar, Santo (Dunav).

Hajduk: Grbić, Mileković, Staničkov, Sandić, Pekez, N. Kovačev, Lazić, Blagojević, Grba, F. Kovačev, Lukić.

Dunav: Žunić, Zetović, Baljak, Đurišić, Trbojević, Brdar, Leon Mrvičin, Francuz, Kurjakov, Balaž, Santo.

Ostali rezultati kolaBratstvo 2019 – Kula 6:0, Terekveš – Jedinstvo 3:0, Omladinac – Dinamo 1923 – 3:0 (utakmica registrovana službenim rezulaltom, jer Dinamo 1923 nije otputovao u Deronje).

Slobodna je ekipa OFK Odžaka.

Tabela: Bratstvo 2019 – 27, Lipar 24, Polet 21, Kula 19, OFK Odžaci 18, Omladinac 17, Dinamo 1923 – 12, Aleksa Šantić 10, Hajduk 10, Dunav 7, Terekveš 6, Jedinstvo 3, Mladost – (-2).

Parovi narednog (11) kola: Dinamo 1923 – Hajduk, Jedinstvo – Omladinac, Mladost – Terekveš, Kula – Lipar, Aleksa Šantić – Bratstvo 2019, OFK Odžaci – Polet. Slobodna je ekipa Dunava iz Bačkog Monoštora.