Ponovo poraz u prvom kolu

Filip Krajinović slika preuzeta sa twiter naloga ATP Tour-a

Krajinović – Đoković 0:2 (6:7, 3:6)

Filip Krajinović pretrpeo je poraz na startu „Erste bank Open“ turnira u Beču. Bolji od njega bio je prvi reket sveta Novak Đoković. U prvom setu viđena je velika borba dva srpska tenisera. Nakon uvodna tri gema Đoković pravi brejk za vođstvo od 3:1. Usledio je ekpresni odgovor Krajinovića. Nakon što je oduzeo servis svom protivniku, isti je uz dosta muke potvrdio za izjednačenje u gemovima (3:3). Vezao je Filip i treći vezani gem, drugi uzastopni brejk za vođstvo od 4:3. Imao je odmah šansu Novak da vrati izgubljeno, vodio je sa 15:40, ali 30. teniser sveta odlično odservirao, izvukao se iz neprijatne situacije i poveo 5:3. U desetom gemu Đoković je pokazao zašto je svetska klasa i relativno lako dolazi do izjednačenja. Pobednik seta odlučen je nakon taj-breka. I u njemu je bilo puno neizvesnosti i preokreta. Novak je vodio sa 3:2, Filip preokrenuo na 3:5, potom i do 5:6, međutim Đoković veže tri poena i dobija prvi set. Najbolji svetski teniser je nastavio sa odličnom igrom i na startu drugog seta i veoma brzo pravi brejk za vođstvo od 3:1. Stečenu prednost je uspešno sačuvao do poslednjeg momenta, što mu je omogućilo da na kraju upiše i pobedu. U narednom kolu e igrati protiv hrvatskog tenisera Borne Ćorića, a pobedom u tom duelu osigurao bi prvo mesto na ATP listi na kraju godine. Krajinović ima par dana pauze, a već naredne nedelje ga očekuje nastup na mastersu u Parizu.