Pioniri bolji od Kabela, omladinci od Petrike

Omladinske selekcije fudbalskog kluba Radnički 1912 u proteklom kolu ugostile su ekipe Kabela odnosno Petrike. Najmlađa takmičarska selekcija dočekala je vršnjake novosadskog Kabela. Domaći tim je vrlo brzo stavio do znanja da želi pobedu i golovima Nikole Jerotijevića, Mandića i Nenadića već nakon 18 minuta imao visokih 3:0. Stečenu prednost uspešno su sačuvali do samog kraja utakmice. Nakon odigranog devetog kola Radnički 1912 se sa 18 bodova nalazi na deobi trećeg mesta sa ekipom Spartaka. Oba tima imaju utakmicu manje u odnosu na prvoplasirani ODR (25 bodova) i stepenicu niže rangirani Kabel (19). U narednom kolu somborski tim putuje u Petrovaradin na megdan lideru prvenstva ekipi ODR-a.

Radnički 1912 – Kabel 3:0 (3:0) – pioniri

Strelci: Ivančević, Mandić, Nenadić (Radnički 1912).

Žuti kartoni: N. Jerotijević, Rončević, Malbašić (Kabel).

Radnički 1912: Cvetojević (Dragutinović), Uzelac, N. Jerotijević (Kreko), Antonić, Balać, Vuletić (Milić), Vuković, Ivančević (Bjedov), Sladojević (Radošević), Nenadić, Mandić.

Kabel: Klaić, Hornjik (Radonjik), Marjanović, Vuković, Rončević (Džuklevski), Bardun, Domazetović (Vukoje), Veselinović, Alimpić (Inđić), Zivlak, Malbašić.

Kadetska odnosno omladinska selekcija je ugostila ekipu Petrike. Kadeti su nakon izjednačenog prvog poluvremena sa liderom prvenstva u drugom primili tri pogotka. Prvo je Horvat u petom minutu nastavka doveo svoj tim u  vođstvo, da bi sredinom drugog dela rezervista Karanfilović duplirao prednost svog tima. Konačan rezultat susreta postavio je Todorović deset minuta pre isteka regularnih 90 minuta. Nakon desetog kola kadetska selekcija se nalazi u sredini tabele sa 9 skupljenih bodova. Omladinska selekcija savladala je vršnjake iz Petrike sa 4:2. Domaći su poveli već u prvom minutu golom Bajića, da bi Molnar desetak minuta kasnije duplirao prednost. Nakon toga domaćin je propustio nekoliko izglednih prilika. Kako to obično biva, sledi kazna. Ibroli je odlično ispratio kontru svog tima. Dva minuta pre isteka prvog dela Vidaković je odličnim šutem iskosa sa ivice kaznenog prostora povisio na 3:1. U nastavku susreta Petrović smanjuje rezultat, da bi Gojko Pavić postigao četvrti pogodak za domaći sastav. U poslednjem jesenjem kolu obe selekcije putuju u Kanjižu gde će se sastati sa domaćom Tisom. Omladinci bi eventualnom pobedom overili jesenju titulu.

Radnički 1912 – Petrika (NS) 0:3 (0:0)- kadeti

Strelci: Horvat, Karanfilović, Todorović (Petrika).

Žuti kartoni: Drobina, Sretić (Radnički 1912).

Radnički 1912: Janković, Ibišić (Ćetojević), Krivokuća (Vujnović), Drobina, Ćeran, Stupar (Sretić), Šević (Sadiković), Uzelac (Kucurski), Đurđev, Javor, Filipović.

Petrika (NS): Oros (Miličević), Vujović (Čegar), Šašić (Polić), Vučković, Todorović, Ninković, Vlalukin (Žemberi), Petrović, Horvat (Avramov), Rauš (Karanfilović), Perić (Polovina).

Radnički 1912 – Petrika (NS) 4:2 (3:1) – omladinci

Strelci: Molnar, Bajić, Vidaković, Pavić (Radnički 1912). Ibroli, Petrović (Petrika).

Žuti kartoni: Kartalija, Vojvodić (Radnički 1912). Marković (Petrika).

Radnički 1912: Pehilj, Bajić, Molnar (Spasić), Bačić (Šumar), Vemić, Vidaković (Popović), Kartalija, Buišić, Drvar, Pavić (Lazić), Vojvodić.

Petrika (NS): Miladinov, Pešević, Kasapović, Petrović, Stanković, Ibroli, O. Marković, Valihora, D. Marković (Bošnjak), Aleksić, Medić.