Pobeda, remi i poraz

Sve tri omladinske selekcije Radničkog 1912 proteklog vikenda igrali su protiv subotičkog Spartaka. Najstarija klupska selekcija ugostila je i pobedila renomiranog protivnika sa 2:1. U zanimljivoj fudbalskoj predstavi domaći fudbaleri su pokazali više želje i volje za pobedom. Odlično su otvorili utakmicu i brzo poveli u 9. minutu preko Viktora Molnara. Ipak, samo par minuta kasnije gosti su iz jedne kontre matirali golmana domaće ekipe Štorka i tamo poravnali rezultat. Strelac za goste bio je Miloš Ignjatović. Nakon izjednačenja vodila se velika borba na sredini terena, a domaći su do odlaska na odmor imali prilike preko Lazića, Pavića i Drvara, međutim rezultat se nije menjao. U nastavku susreta obe ekipe su igrale obazrivo i čekale kiks protivnika. Kada su svi čekali da kraj meča Petar Drvar je u nadoknadi vremena zatresao mrežu golmana gostuju Tasića i tako obezbedio nova tri boda svom timu i time zadržali čelnu poziciju na tabeli. Za pobednički tim su nastupili: Štork, Bajić, Lazić, Molnar, Vemić, Vidaković, Kartalija, Šumar, Drvar, Pavić, Vojvodić. Natupili su još i: Spasić, Đorđe Lazić, Praštalo, Popović, Buišić, Krizmanić. Kadeti ponovo nisu imali sreće. Nakon što su u prethodnom kolu ostali bez pobede u poslednjim trenucima susreta protiv Bačke iz Bačke Palanke, slično sudbinu su doživeli i protiv „Subotičana“. U samom finišu prvog dela viđeno je mnogo uzbuđenja. Gosti su poveli u 40. minutu preko Bašić Palkovića koji je odlično šutirao iskosa sa ivice kaznenog prostora. Lopta je iznenadila loše postavljenog Đokića i završila u mreži. Samo dva minuta kasnije sudija dosuđuje kazneni udarac za Radnički 1912 nakon što je Filipović oboren od strane jednog gostujućeg igrača. Đurđev je preuzeo odgovornost, međutim njegov šut je pročitao golmana Spartaka Vujaković i time sprečio izjednačenje. Domaći nisu poklekli već su u nadoknadi vremena nakon odlično izvedene akcije poravnali rezultat nakon odličnog šuta Đurđeva sa ivice kaznenog prostora po zemlji. Na startu drugog dela Ognjen Javor je doveo domaći tim u vođstvo. Nakon toga gosti su krenuli aktivnije prema golu Đokića. To im se isplatili sredinom drugom dela kada su preko Vujića iz slobodnog udarca poravnavali rezultat. Treba istaći da je golman domaćih ponovo katastrofalno odregovao. U poslednjih deset minuta igralo se otvoreno sa obe strane, što je više odgovaralo domaćim igračima koji su konstantno „kidisali“ prema golu Vujakovića, a najizgledniju priliku za pobedom su propustili u poslednjem minutu kada je fantastičan šut Drobine sa distance zaustavila prečka. Radnički 1912: Đokić, Gunić, Krivokuća, Drobina, Ćeran, Ibišić, Šević, Stupar, Filipović, Đurđev, Javor. Igrali su još: Uzelac, Vujnović, Podskoč, Sretić, Kucurski. U narednom kolu, u nedelju, 18. oktobra na Gradskom stadionu gostuje ekipa novosadske Petrike. Omladinci nastupaju u 10 časova, a kadeti dva sata kasnije. Najmlađa takmičarska selekcija gostovala je u Subotici gde je poražena sa 2:1. Iako su bili bolji rival na terenu, ostali su bez bodova. Domaćin je sa dva brza gola u finišu prvog poluvremena poveo sa 2:0. Strelci su bili Grbić (35) i Štirb (40) minutu. Prednost je umanjio Dušan Nenadić golom u 57. minutu. Iako su „Somborci“ imali nekoliko izglednih prilika rezultat se nije menjao.  Nastupili su: Cvetković, Uzelac, Nikola Jerotijević, Antonić, Balać, Vuletić, Vuković, Ivančević, Sladojević, Mandić, Nenadić. Igrali su još: Kreko, Kubatov i Vidan Jerotijević. U narednom kolu u subotu, 17. oktobra u Somboru gostuje ekipa Kabela.